19:21, 26 Серпня 2021

Для КП «Луцькводоканал» придбають мобільний дегідратор для зневоднення осаду

Під час сьогоднішньої сесії міської ради депутати розглянули питання «Про надання КП «Луцькводоканал» дозволу на укладання договору фінансового лізингу з метою придбання мобільного комплексу зневоднення осаду на базі мультидискового шнекового дегідратора MDQ-452C в контейнерному виконанні».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Як розповів директор підприємства Віктор Гуменюк, ключовим елементом очисних стічних вод є осад. Він займає великі площі і є проблемою. Протягом останніх двох років на підприємстві здійснюються серйозні дії щодо очищення споруд і вивезення мулу. Це, в свою чергу, сприяє й поширенню неприємного запаху.

“Мультидисковий шнековий дегідратор – це, на сьогоднішній день, найсучасніша система зневоднення. Він пройшов успішні випробування на наших очисних спорудах, нам вдалося виконати той функціонал, який покладається на цей пристрій. Тобто, стічна вода була одномоментно віджата і забраний мул. Тож нас влаштовує такий мобільний пристрій, який буде легко адаптуватися на потужності наших очисних споруд. Його вартість на сьогодні 14,6 мільйона гривень. Шляхом фінансового лізингу ми зможемо його швидко отримати і виконувати необхідні функції на очисних спорудах”,  – сказав він.

У свою чергу, міський голова Ігор Поліщук зазначив: “Ви пам’ятаєте, як у кінці червня — липні ми потерпали від неприємного запаху. І ці запахи були зумовлені вивезенням мулу з очисних споруд. Так, за два тижні у липні вивезли вісім тонн мулу. Уявіть скільки це автомобілів? Чому цей мул десятки років не вивозився? Незрозуміло.

Сьогодні нам доводиться працювати із тим станом справ, який є. Щодня аналізуючи звернення громадян на 15-80, бачимо, що кількість скарг у серпні зменшилася у сотні разів. Тому що у липні доходило до того, що було 40 -50 скарг в день на проблему неприємного запаху. Сьогодні – одна на три-чотири дні (після дослідження спеціалісти встановили, що проблема має локальний характер). Тож припинилося вивезення мулу, припинилася проблема. На сьогодні вона зведена до мінімуму. Поки триватиме реконструкція очисних споруд (кілька років, тому що це дуже складний інфраструктурний об’єкт), необхідно буде й забезпечувати їх роботу. Тож мобільний дегідратор допоможе нам зневоднювати мул”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: