09:42, 20 Січня 2021

ДКП «Луцьктепло» змінює тарифи: на скільки подорожчає опалення та вода

Чинний тариф на послугу з централізованого опалення ДКП «Луцьктепло» встановили в листопаді 2018 року, і для найбільш численної категорії «населення» він становить 1847,75 грн / Гкал. Затверджений він рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 30.11.2018 № 777-1 «Про встановлення скоригованих тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло». Однак зараз тарифи планують змінити. 

Про це інформують на сайті ДКП “Луцьктепло”.

Як пояснюють на підприємстві, з 01. 05. 2019 ввели в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», практична реалізація норм і положень якого – зокрема, щодо регулювання надання та оплати комунальних послуг, – здійснюватиметься з переходом на нові договірні відносин між виконавцями комунальних послуг і споживачами.

Це, окрім іншого, означає, що після 01. 05. 2019 – не зважаючи на цінові зміни на енергоносії та послуги з їх розподілу, – у органів місцевого самоврядування та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) відсутні повноваження щодо встановлення (у тому числі за результатами коригування) тарифів на комунальні послуги, що надавалися виконавцями комунальних послуг за відповідними договорами, укладеними до 01. 05. 2019.

“Як і інші житлово-комунальні підприємства, ДКП «Луцьктепло» готувалося до укладання нових договорів на послуги підприємства та до відповідного затвердження нових тарифів на послуги, оскільки введення їх в дію було можливим лише після встановлення нових договірних відносин зі споживачами на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води”, — зазначають у прес-службі.

Однак, кампанія з укладання нових договорів відтермінувалася через епідемію коронавірусу в Україні. Споживачам продовжили термін прийняття рішення про вибір моделі договірних відносин на 5 місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. Законодавчо це врегулювали Законом України № 540-IX від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

“Знаючи, що у Верховній Раді України готується законопроєкт, який би врегулював інтереси усіх зацікавлених сторін, спрощуючи процедуру укладення договорів з виконавцями послуг, шляхом впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг, на підприємстві, відповідно до вимог Закону 2189 та до внесених змін у постанову КМУ від 01.06.2011 №869, якою затверджено Порядок формування тарифів на теплову енергію та гаряче водопостачання, було розраховано тарифи на постачання теплової енергії, які були нижчі від чинного на близько 30 %  і затверджені рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 24.09.2020 №517-1. Проте – із причин описаних вище, – цей тариф для категорії «населення» не застосовувався”, — пояснюють у ДКП “Луцьктепло”.

3 грудня 2020 Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (Законопроєкт №2458), яким передбачене впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг. Відтак, 31.12.2020 ДКП «Луцьктепло» оприлюднило публічний договір про надання нових послуг, а 04. 01. 2021 подало на розгляд органу місцевого самоврядування проєкт тарифу, який вищий за попередньо встановлений, але який не застосовувався, на 33,2 %, і вищий на 2,1 % за чинний, за яким споживачі категорії «населення» сплачували за послуги від початку опалювального сезону 2020-2021 років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: