15:50, 31 Жовтня 2019

Дівчина, її батьки, сусід та інші ФОПи – як депутат Луцькради виграє держзакупівлі на підставних осіб. ДОКУМЕНТИ

Контактні телефони та електронна адреса працівниці депутатської фірми та ще низка спільних контактів для декількох ФОПів, спільні КВЕДи діяльності та успіх у держзакупівлях – саме це пов’язує декількох успішних підприємців.

Зареєструвавши декілька ФОПів, депутат Луцькради з 2010 року Микола Яручик, засновник ТзОВ «Апельсин», що займається оптовою торгівлею комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням, успішно продає для комунальних та державних установ. Для цього йому довелося зареєструвати підприємцем кохану, її батьків, сусіда та ще ряд людей.

Дівчина депутата Яручика: перший місяць підприємництва приніс перемогу в державних закупівлях

Наталія Воскресенська – журналістка. Зокрема зараз працює «UA: Українське радіо Луцьк» (Суспільне радіомовлення) та ніколи ніде не повідомляла, що є підприємцем. Жодної реклами цього підприємця нам також не вдалося виявити.

Уже декілька років Наталія зустрічається із депутатом Луцькради Миколою Яручиком. Підприємцем дівчина зареєструвалася 9 вересня 2016 року, (до слова, на той час їй було лише 22 роки) і відразу стала успішно продавати таку ж техніку, як у її коханого. Але, не просто, продавати, а вигравати у держзакупівлях та продавати для комунальних і державних установ.

КВЕДи діяльності дівчини: 46.51 Оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням. 46.44 Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення. 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення. 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля. 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами. 95.11 Ремонт комп’ютерів і периферійного устатковання.

Перший, хто купив у неї техніку інформатизації та передачі даних була Військова частина 1141 Національної гвардії України. Договір підписали 6 жовтня 2016 року на суму 88,268 тисячі гривень, а через декілька днів, 13 жовтня, – ще один на суму 64,071 тисячі гривень.

Наступного місяця Наталія продавала уже для Управління соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації, ще через місяць – для Волинського обласного центру з гідрометеорології, Луцького педагогічного коледжу, Головного управління Національної поліції у Волинській області, відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації, який купував техніку у неї також для тих сіл, де брат Миколи Яручика, Сергій Яручик, очолює громаду.

Купували техніку у Наталії також департамент муніципальної варти Луцькради, Шацька районна державна адміністрація, комунальне некомерційне підприємство «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», виконавчий комітет Луцької міської ради, Ківерцівський НПП «Цуманська пуща», Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Княгининівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Княгининівської сільської ради, департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Луцької міської ради, ДП «Волинський обласний центр зайнятості». Серед товарів – мишки, клавіатури, ноутбуки, телевізори, принтери, відео-камери тощо.

Станом на 30 жовтня 2019 року Наталія Воскресенська – учасник у 78 закупівлях, переможець у 57, з них підписала 56 договорів на суму 2,338 мільйона гривень. Продавала для різних комунальних та державних установ. Найбільше молода ФОП продала для відділ освіти Маневицької районної державної адміністрації – на суму 449 тисяч гривень.

Про те, що дівчина продає насправді техніку, якою торгує фірма депутата Яручика свідчить декілька фактів. Насамперед, її контактний номер телефону, як підприємця, вказаний в офіційних відкритих реєстрах такий же, як і в організації депутата – Волинський обласний благодійний фонд Миколи Яручика, а саме – +38032711141. Наголошуємо, що дані із відкритих реєстрів не є конфіденційними даними та переглянути їх може кожен охочий.

Що цікаво, що базі даних і системі аналітики публічних закупівель «ProZorro» — «Clarity-project» пошта Наталії Воскресенської вказана як vikki2016@ua.fm та номер телефону +380966845835. Вікторія Панасюк – саме так звуть подругу-одногрупницю Наталії та працівницю Миколи Яручика. У приватній розмові у «Messenger» Микола Яручик ще у 2016 році підтверджував, що вона його бухгалтерка. І саме їй належить ця пошта та номер телефону ще із студентських років. Ще один номер Вікторії Панасюк +380995031610 і він також згодом «спливає» у держзакупівлях.

Батьки дівчини депутата та його сусід – стали успішними підприємцями теж у перший місяць після реєстрації

За дивним збігом обставин в аналітичній системі «YouControl» за цим же номером телефону +380966845835 знаходить ще одного ФОПа – Крищука Ігоря Олеговича. Він має майже ідентичні КВЕДи діяльності, що й Наталія Воскресенська (основний квед діяльності – такий же самий), і проживає по сусідству із Миколою Яручиком. До слова, підприємець теж молодий – йому лише 26 років.

Ігор Крищук зареєструвався підприємцем 2 лютого 2018 року. А станом на 31 жовтня уже учасник у 23 закупівлях, переможець у 16 та підписав 16 договорів на суму 1,955 мільйона гривень. Продавав він техніку для Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, ДП «Волинський обласний центр зайнятості», Військової частини 1141 Національної гвардії України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Оваднівської сільської ради, Відділу освіти Маневицької районної державної адміністрації, Волинської обласної державної адміністрації, відділу освіти та культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, управлінню освіти Луцької міської ради та відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації.

За тією ж самою адресою, що зареєстрована підприємець Наталія Воскресенська, м. Луцьк, вул. Привокзальна 14, зареєструвалася підприємцем 16 липня 2018 року і мама дівчини Воскресенська Галина Степанівна. КВЕДи діяльності обрала ті ж самі, що і дочка. І відразу 8 серпня вона вже продала ноутбуки для Городищенської сільради, а згодом і оргтехніку для Боратинської школи (нагадаємо, там голова ОТГ брат депутата Яручика).

Станом на 30 жовтня 2019 року вона учасник 27 закупівель, переможець у 24 та підписала 24 договори на суму 1,1656 мільйона гривень. Продавала вона для департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської обласної державної адміністрації, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету, Торчинської селищної ради, Управління охорони здоров’я Луцької міської ради, Волинської обласної державної адміністрації, відділу освіти Маневицької районної державної адміністрації, загальноосвітньої школи I-III ступеня с. Боратин Луцького району Волинської області, Департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Луцької міської ради, Городищенської сільської ради, ДП «Волинський обласний центр зайнятості», управління освіти Луцької міської ради, відділ освіти, молоді та спорту Шацької районної державної адміністрації тощо.

До слова, у «Clarity-project»  електронна адреса Галини Воскресенської вказана, як apelsin.lutsk.ua@gmail.com Нагадаємо, «Апельсин» – так називається фірма депутата, яка продає комп’ютерну та оргтехніку. Якщо загуглити цю пошту, то видає контакти фірми «Апельсин». Телефон, який вказала Галина Воскресенська – +380503738033. В історії змін видно, що вона користувалася під час участі у закупівлях також телефонами – 380955678787 та 0332701041 (контактний телефон її дочки та організації Яручика).

Слідом за донькою та дружиною успішним підприємцем вирішив стати і Воскресенський Петро Георгійович. 15 серпня 2018 року він зареєструвався за тією ж адресою, що і дружина та донька. КВЕДи діяльності вибрав такі ж. Номер телефону – теж (під час закупівель також використовував номер телефону +380950709498). І вже 17 вересня 2018 року він продав по двох закупівлях техніку для Волинської обласної державної адміністрації на 188,292 тисячі гривень та 161,028 тисячі гривень.

Станом на 30 жовтня 2019 року він був учасником у 20 закупівлях. Переможець у 8 та підписав 8 договорів на суму 1,8089 мільйона гривень. Продавав техніку для Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Головного управління Національної поліції у Волинській області, Управління освіти Луцької міської ради, Підгайцівської сільської ради, Волинської обласної державної адміністрації та відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації.

Окрім цього, за номером телефону 380955678787, яким користувалася під час закупівель Галина Воскресенська знаходить ФОПа Томчика Євгенія Вікторовича. Він став підприємцем ще 7 вересня 2015 року.

Євгеній Томчик так само виграє державні закупівлі та продає офісну та комп’ютерну техніку. Станом на 30 жовтня 2019 року він учасник у 26 закупівлях, переможець у 17 з них та підписав 17 договорів на суму 3,342 мільйона гривень. У «Clarity-project» у нього вказаний такий же номер телефону, як і у Вікторії Панасюк – +380995031610. Та й електронну пошту, вочевидь, вирішив назвати теж назвати на честь Вікторії – vikysi_panasuk@mail.ru

Також він користувався такими номерами телефонів:

80332242521 – у «You conctrol» знаходить за цим номером телефона ТзОВ «Апельсин», ФОПа Волянську Юлію Василівну, Теліцина Олександра Володимировича (керує фірмою «Апельсин», брав участь лише в одній закупівлі на суму 57,398 тисячі гривень та відповідно підписав договір на цю суму) та Слепчук Ганну Андріївну (участі у держзакупівлях не брала);

+380332701041 – контакти ФОПа Наталки Воскресенської та благодійного фонду Миколи Яручика.

+380503738033 –  контакти підприємців Галина та Петро Воскресенські, а також підприємця Ігоря Крищука.

ФОП Волянська Юлія Василівна, якій зараз, до слова, 24 роки, зареєструвалася підприємцем ще 2 лютого 2016 року. Вона була учасником у 4 держзакупівлях, всі виграла, але підписала лише 3 договори на суму 486,342 тисячі гривень.

У пошуку  знаходить з номером телефону +38050378033 також ФОПа Унгера Василя Вікторовича. Він вказував цей телефон, беручи участь у держзакупівлях. Підприємець зареєструвався 3 жовтня 2018 року та має ті ж самі КВЕДи, що і герої вище. Його інший контактний номер +380503397676. Також він вказував ще номер телефону +380332200000 – за цим номером шукає ФОПа Яручика Миколу Олександровича. вище названі номери підприємець також використовував.

Станом на 30 жовтня 2019 року підприємець – учасник у 39 закупівлях, переможець у 35 державних закупівлях та підписав 35 договорів на суму 1,926 мільйона гривень.

ФОП Яручик Микола Олександрович брав також участь у закупівлях. Станом на 30 жовтня 2019 року він – учасник у 91 закупівлі. Переможець у 83 закупівлях та підписав 83 договори на суму 1,677 мільйона гривень. Беручи участь у закупівлях, вказував у контактах вище названі номери телефонів.

Звертаємо увагу, що під час одного із останніх тендерів, де відділ освіти Ківерцівської районної державної адміністрації закуповлював на 1,164 мільйона гривень 78 штук ноутбуків, один із учасників торгів звернув увагу на те, що ФОП Воскресенська Наталія Петрівна та ФОП Крищук Ігор Олегович є пов’язаними особами. Згідно  п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» відмова в участі у процедурі закупівлі може бути, якщо тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника. Однак вимогу учасника дискваліфікувати цих осіб замовник відхилив.

Депутат Микола Яручик сказав нам коротко «Без коментарів».

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: