20:53, 28 Травня 2019

Діти учасників АТО відвідали з екскурсією Чернівецьку область. ФОТО

25-26 травня 2019 року Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Луцька в рамках проекту «Анти Стрес ZONE», який діє для родин загиблих (померлих) під час проведення АТО та зниклих безвісти військовослужбовців, організувало психологічно-духовну подорож у Чернівецьку область.

Про це повідомляють на сайті Луцької міськради.

Спочатку маршрут пролягав до старовинного містечка Кременця Тернопільської області у Замок Королеви Бони. Саме там живе безліч легенд, пов`язаних найперше з іменем королеви, які розповів усім Ігумен Никодим (Смілий): «Бона Сфорца надзвичайно вродлива, розумна, амбітна та жорстока жінка. Королева слідкувала за особистою гігієною, правда у трохи дивний спосіб – ніби то королева любила вмиватись кров’ю незайманих дівчат. Подейкують, що найбільш красивих королева скидали з гори і вмивалась кров’ю, яка стікала по скелях».

Оскільки підіймалися на гору повільно, то в дорозі, мали змогу, в невимушеній обстановці, поспілкуватися на різноманітні теми. Усім сподобалися духовні бесіди з намісником Луцького братського монастиря Воздвиження хреста Господнього.

Далі зупинилися у містечку Вишнівець Тернопільської області. Відвідали споруду, яку називають Волинським Версалем, архітектурну пам’ятку 18 століття палац Вишневецьких.

Після короткої перерви на обід у лісі відправилися на екскурсію аристократичним містом Чернівці. Тут найбільше всім запам’ятався один із найстаріших класичних вишів в Україні Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Розташований у величній будівлі- комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки.

Надвечір група прибула у Свято-Вознесенський Банченський монастир. По території монастиря була проведена екскурсія. Бажаючі взяли участь у Божественній Літургії та мали можливість прикластись до частки Животворящого хреста, частки святих мощей преподобного Серафима Саровського, великомучениці Варвари та багатьох інших святих.

Однак цей монастир відомий далеко за межами Буковини не тільки через очевидну велич і неприховану розкіш храму, а і за те, що монахи утримують дитячий притулок, який налічує  вже більше 400 неповносправних дітей.

В рамках цієї подорожі відвідали одну із найгарніших архітектурних пам’яток України Хотинську фортецю. Колись вона була одним із найбільших військових форпостів Османської імперії. Могутнім захистом українських земель. Тут відбувались великі історичні битви. Тут настільки гарно, що відомі кінорежисери обирають саме Хотинську фортецю для історичного й художнього кіно. Крім “Тараса Бульби”, тут знімалося багато фільмів, зокрема “Гадюка”, “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Три мушкетери”, “Чорна стріла”, “Стара фортеця”, “Стріли Робін Гуда”, “Ясса”.

Під час поїздки керівник творчої студії Наталія Журавльова розповідала про свою діяльність, пропонувала усім повправлятися у акторській майстерності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: