15:27, 22 Липня 2018

Десятеро волинських легкоатлетів поїдуть на чемпіонат Європи до Берліну. ФОТО

Волинь — шоста на луцькому чемпіонаті України з легкої атлетики. Наші атлети вперше так високо і успішно виступили на дорослому чемпіонаті. Волинь випередили тільки визнані центри — Київ та область, Харків, Донецька область і Дніпро.

Про це повідомляють на сторінці Федерації легкої атлетики Волинської області у “Фейсбук”.

Отже, в останній день змагань волиняни завоювали ще три медалі. “Золото” не підкорилося бар’єристу Данилу Даниленку. Помилочка на передостанньому бар’єрі коштувала його першого місця. Але тим “зліший” був Даня у Берліні і за три тижні до старту на ЧЄ матиме можливість відпрацювати техніку. Другий тут на 400 м був Анатолій Синянський. Ще одну бронзу приніс дискобол Роман Рижий.

Волинь має двох чемпіонів країни — Ірину Климець та Євгена Гуцола, двох срібних медалістів — Даниленка і метальника спису Шеремета і чотирьох бронзових медалістів — багатоборця Руслана Малогловця, дискобола Рижого, бар’єриста на 400 м Синянського і метальницю списа Анну Лагоду.

Луцький чемпіонат був вирішальним етапом відбору на головний старт сезону – чемпіонат Європи (6–12 серпня, Берлін). До Німеччини поїде 10 волинян.

В останній день чемпіонату золотими дублями відзначилися троє атлетів. Як і на стометрівці, золоту нагороду на 200 м здобув Сергій Смелик з Донеччини (20,50). Також з двома золотими нагородами повертається на рідну Рівненщину чинна чемпіонка Європи Наталія Прищепа. Напередодні вона стала найкращою з бігу на 800 метрів, а зараз виграла і 1500 м. Олена Сердюк виграла у Луцьку і 10 000 м, і сьогодні 5 000 м.

Крім того, дніпрянка Анна Рижикова (Ярощук) до срібла, здобутого на 400-метрівці, додала золото у бігу на 400 метрів з бар’єрами.

Порадувала гарним виступом у потрійному стрибку бронзова призерка Олімпійських ігор та чемпіонка світу Ольга Саладуха. У Луцьку вона стрибнула на 14,19 м.

Н️а “Авангарді” були щемні та урочисті моменти. Відбулися забіги на 400 і 1500 метрів серед ветеранів АТО. Перемоги в них здобули черкащанин Олександр Зелінський та Андрій Степасюк з Волині. Глядачі тепло зустріли хлопців, а вболівали за них стоячи. Захисники відчули себе справжніми спортсменами, адже пройшли всю передстартову процедуру, наче професійні атлети. Забіг транслювали на телебаченні та інтернеті і виводили на великий монітор на арені. Після фінішу діти подарували хлопцям квіти, а стадіон ще довго не відпускав їх із доріжок.

За півгодини до старту на “Авангарді” відбулося й урочисте підписання меморандуму про співпрацю Федерації легкої атлетики України та Національної Ради спортивної реабілітації ветеранів України.

“Довіримося класику: кожен фініш – це по суті старт. Проводжаємо кращих українських легкоатлетів з Луцька на чемпіонат Європи до Берліну, чекаємо від них класних виступів і, звісно, завжди раді бачити у Луцьку!”, – йдеться у дописі.