10:39, 29 Грудня 2021

Держекоінспекція через суд хоче стягнути понад 50 тисяч із Прибузького лісгоспу

Державна екологічна інспекція у Волинській області звернулася до Господарського суду Волинської області  із позовною заявою про відшкодування державним підприємством «Прибузьке лісове господарство» шкоди у сумі 51,824 тисячі гривень, завданої внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Про це повідомляє у «Фейсбук» Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Інспектори Державної екологічної інспекції у Волинській області в період з 5 по 19 травня провели планову перевірку ДП ««Прибузьке лісове господарство».

У ході перевірки иявили порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, а саме:

на ділянці вибіркової санітарної рубки площею 1,3 га, Куснищанського лісництва ДП «Прибузький лісгосп», не дотримали вимоги технологічного процесу розробки лісосіки, внаслідок чого пошкодили до ступеня неприпинення росту 5 дерев породи «сосна звичайна». Розмір заподіяної шкоди – 11 436, 51 грн.

на ділянці суцільної рубки головного користування площею 1,2 га Гупалівського лісництва ДП «Прибузький лісгосп» незаконно зрубали 7 дерев породи «сосна звичайна», які не підлягали вирубуванню. Розмір заподіяної шкоди – 33 808,45 грн. Окрім того, внаслідок недотримання технологічного процесу при розробці лісосіки пошкодили до ступеня неприпинення росту 2 дерева породи “сосна звичайна” за межами візиру лісосіки. Розмір заподіяної шкоди – 4 579, 53 грн.

Усього розмір шкоди, заподіяної лісу внаслідок пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту, а також внаслідок незаконних рубок дерев, виявлених на територіях Куснищанського та Гупалівського лісництв ДП «Прибузький лісгосп», становить 51 824,49 грн.

Претензію отримало підприємство 2 липня, але на цей час вимоги претензії так і не виконало, а заподіяна державі шкода залишилась не відшкодованою, що й стало підставою для звернення з позовом до Господарського суду Волинської області.

Судовий розгляд справи  – попереду. Очікують, що ДП «Прибузький лісгосп» понесе відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та відшкодує завдані державі збитки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: