11:44, 13 Лютого 2018

Держава боргує для Луцька понад 126 мільйонів гривень за субсидії

У Луцьку критична ситуація із субсидіями – держава не виплачує для міста заборгованість, яка склала уже понад 126 мільйонів гривень станом на 1 січня.

Про це йшлося сьогодні, 13 лютого, під час оперативної наради у міськраді.

Директор департаменту соцполітики Луцькради Вікторія Майборода повідомила, що у зв’язку із змінами у законодавстві щодо спрощення порядку надання житлових субсидій населенню, у 2017 році значно зросла кількість отримувачів житлових субсидій. Всього протягом 2017 року спеціалісти департаменту виконали 99,778 тисячі розрахунків щодо призначення субсидій.

Станом на 1 лютого 2018 року отримують житлові субсидії 44,892 тисячі домогосподарств, що складає 63,4 % від загальної кількості домогосподарств міста.

Протягом 2017 року в департаменті соцполітики зареєстрували 12,297 тисячі звернень громадян з питань щодо призначення житлових субсидій. Призначили субсидію за зверненнями для 11,25 тисячі сімей, 1,047 тисячі – відмовили.

З початку року поетапно провели автоматичне перепризначення субсидій на наступний строк без звернення громадян для 46,258 тисячі сімей. А також провели автоматичний перерахунок розміру субсидій на опалювальний сезон для 42,28 тисячі домогосподарств, які одержували субсидію в неопалювальний сезон.

Житлових субсидій нарахували на суму 442,988 мільона гривень, з них відшкодували – 417,898 мільйона гривень. Заборгованість станом на 1 січня 2018 року становить 126,522 мільйона гривень.

З січня 2018 року набрали чинності зміни до постанови Кабміну «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення на рахунок субвенції з державного бюджету» та наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків», чим змінили порядок розрахунків із надавачами послуг.

Запропоновані зміни не були узгоджені з Мінсоцполітики та Мінрегіонбудом, що призвело до колізії та створило соціальну напругу між отримувачами пільг та житлових субсидій і підприємствами-надавачами послуг.

Зауважимо, що із січня 2019 року планують повну монетизацію субсидій.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що проблема субсидій нагадує уповільнену бомбу:

«Складається таке враження, що ніхто цих грошей повертати не збирається. У цей же час стосунки між комунальними підприємствами, які є надавачами послуг, а саме КП «Луцькводоканал», ДКП «Луцьктепло», житлово-експлуатаційні контори, ОСББ, не мають такої ліберальності. Нам держава не відшкодовує субсидій, у той же час ні «Волиньоленерго», ні «Волиньгаз» не є благодійними організаціями. Основна їх мета – це отримання прибутку. Ситуація – патова. Як бути нашим комунальним підприємствам? Це йде знищення комунальних підприємств?»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: