20:03, 22 Травня 2021
Депутати Волиньради затвердять програму зайнятості населення Волині на 2021-2023 роки
Члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендували депутатам обласної ради підтримати проект рішення «Про Територіальну програму зайнятості населення Волинської області на 2021-2023 роки».
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.
Директор обласного центру зайнятості Роман Романюк акцентував увагу депутатів на тому, що програму розроблено відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», до якого у Верховній Раді наразі напрацьовуються нові правки та будуть вноситися зміни.
“Ці зміни зумовлені тим, що державна служба зайнятості від Міністерства соцполітики перейшла під юрисдикцію Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Зміни стосуватимуться термінів тривалості безробіття, розмірів виплати допомоги по безробіттю, а також багатьох активних програм для сприяння зайнятості населення та економічному розвитку “, – розповів він.
Роман Романюк зауважив, що після внесення змін у законодавство, корекції ймовірно потребуватиме і обласна програма, а поки що, головними напрямами вирішення проблем зайнятості населення у 2021– 2023 роках розробники визначають наступні:
– підвищення ролі місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад у розв’язанні проблем зайнятості населення та ефективного використання трудових ресурсів та забезпечення результативності їх співпраці з роботодавцями;
– підвищення мотивації до праці в легальному секторі незайнятих громадян;
– забезпечення підтримки економічно активного населення, зокрема безробітних, у започаткуванні власної справи;
– ефективна адресна робота з людьми, які тривалий час перебувають на обліку в службі зайнятості, особами з інвалідністю, внутрішньо переміщеними особами та демобілізованими учасниками антитерористичної операції, іншими соціально вразливими категоріями населення;
– активна співпраця з роботодавцями, у першу чергу з питань надання інформації про вакансії;
– забезпечення реалізації державної профорієнтаційної політики, що сприятиме гармонізації попиту та пропозиції робочої сили, відродженню престижності робітничих професій;
– удосконалення методів профорієнтаційної роботи з молоддю, підвищення мотивації заінтересованості молоді до оволодіння робітничими професіями;
– удосконалення організації професійного навчання безробітних, яке б відповідало сучасним вимогам ринку праці.
У ході засідання комісії депутати також попередньо заслухали звіт очільника обласного центру зайнятості щодо виконання “Територіальної програми зайнятості населення Волинської області на період до 2020 року”. Він нагадав, що цей документ затвердили сесією обласної ради попереднього скликання у 2018 році, в умовах економічної стабільності.
“У 2020-му, в період пандемії, кардинально все змінилося. В області зросла чисельність безробітних. Проте в липні минулого року їх кількість почала зменшуватися і на сьогодні на обліку перебувають 10 800 осіб. Вони отримують допомогу по безробіттю. У базі вакансій обласного центру зайнятості є 2 тисячі позицій. Спостерігаємо дисбаланс у структурі вакансій та безробітних. На обліку кількісно переважають особи з вищою освітою та держслужбовці. Ринок праці гостро потребує робітничих професій”, – наголосив він.
Присутній на засіданні комісії заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт поцікавився, якою в області є ситуація із виплатами допомоги по безробіттю, мовляв йому відомо про тривалі затримки цих компенсацій громадянам. Роман Романюк підтвердив, що наразі така проблема існує і вона є загальнодержавною.
“Кількість безробітних зменшилась, а отримувачів максимальної допомоги по безробіттю, як становить понад 9 тисяч гривень – стало значно більше. Наповнення фонду за рахунок сплати ЄСВ зменшилося, відтак сьогодні Держслужба зайнятості щоденно недоотримує 25-30 млн гривень. Дефіцит фонду становить близько 1 мільярда гривень на виплати допомоги по безробіттю”, – зауважив він.
Григорій Пустовіт також поцікався чи аналізує ОЦЗ перелік професій, які можна здобути у закладах профтехосвіти та їх актуальність на ринку праці.
“На сьогодні ми є не на стільки багатими, щоб навчати молодь тим професіям, які не користуються попитом на ринку праці. Ми також не маємо ігнорувати потреби волинських роботодавців. Дуже важливо моніторити ситуацію та більш активно інформувати про потреби ринку праці учнівську молодь”, – зауважив він.
Роман Романюк повідомив, що їхніми фахівцями проводяться дослідження і прогнозування, як короткострокових, так і довгострокових перспектив ринку праці, шляхом опитування роботодавців.
“Заклади профтехосвіти також погоджують з нами своє держзамовлення. Однак – це формальність, адже ми маємо дисбаланс. Заклади профтехосвіти не завжди можуть набрати потрібну групу дітей тієї професії, яка реально потрібна на ринку праці. Тому, варто покращувати профорієнтаційну роботу в школах та підвищувати престижність робітничих професій. А це можливо завдяки оновленню матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів”, – зауважив він.
У результаті дискусії, депутати рекомендували директору обласного центру зайнятості до 1 червня надіслати до апарату облради інформацію про потребу у підготовці фахівців робітничих професій.
Залишити відповідь