17:54, 13 Липня 2023

Депутати Волиньради вимагають дієвих кроків щодо заборони діяльності упц мп

Депутат Анатолій Вітів у заяві від фракції партії «Свобода» нагадав, що 11 квітня цього року Волиньрада ухвалила рішення про заборону московського патріархату на території області та звернулася до ОВА з ініціативою розірвання договорів оренди з релігійними громадами упц мп, що користуються храмами-пам’ятками архітектури. Натомість у відповіді облдержадміністрації зазначили, що підставами для припинення таких договорів може бути втрата майна, ліквідація користувача та інші.

Про це йшлося під час позачергового сесійного засідання Волинської обласної ради, повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

«Всі знають про роль московського патріархату і московської  церкви. Ми робимо усе можливе, аби на території Волині та в Україні церква була українською. На жаль, обласна адміністрація не є нашим союзником у цій справі», – зазначив Анатолій Вітів.

То ж він пропонує головам обласної ради та адміністрації провести спільну з головами фракцій та відповідальним чиновникам консультативну зустріч для напрацювання і реалізації рішення, яке прийняла обласна рада.

Зі схожою ініціативою до голови обласної військової адміністрації звернувся депутат Андрій Бокоч. У своєму запиті він вимагає невідкладно розпочати роботу щодо розірвання договорів оренди культових споруд, що орендуються релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату. Зокрема це стосується таких історичних пам’яток як Успенського собору XII-XVII ст. у Володимирі, Святогорського монастиря XV ст., Успенської церкви 1495 р. Троїцького храму 1567 р. у Зимненській громаді, комплексу будівель Низкиничівського монастиря XVII ст.

«Це пам’ятки архітектури національного значення, свідки нашого славетного історичного минулого, наша культурна спадщина. І це велика ганьба, що в їхніх стінах надалі господарюють представники релігійної структури, керівництво якої знаходиться в росії», – наголосив Андрій Бокоч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: