09:13, 10 Квітня 2021

Депутати Волиньради та владика Михаїл висаджували ліс

9 квітня делегація Волинської обласної ради на чолі з головою Григорієм Недопадом, депутатським корпусом та працівниками апарату, разом із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом і представниками духовенства, прибули до центральної садиби ДП «Маневицьке лісове господарство» для участі у всеукраїнській акції «Створюємо ліси разом», ініційованій Державним агентством лісових ресурсів України.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Зустрічали делегацію начальник Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства Олександр Кватирко і директор ДП «Маневицьке лісове господарство» Володимир Радіон.

Спочатку ознайомили присутніх із роботою Маневицького лісгоспу і системою протипожежного захисту, яка налічує в області 56 пожежних вишок, 36 із них укомплектовані відеокамерами.

«Цього року плануємо запустити систему автоматичного виявлення пожеж, – зауважив Олександр Кватирко. – Вся система буде виведена на центральне управління. В цілому на сьогодні відеонаглядом охоплено всі 54 тис га лісів Волині».

«У кожному лісництві є монітори, на яких ми бачимо всі масиви лісгоспу, – розповів Володимир Радіон. – У разі виявлення диму, на місце загоряння одразу виїжджають пожежні авто. По Маневицькому лісгоспу працює 45 пожежних машин, які прибувають на місце загоряння за 5-10 хв. Система дає можливість виявити найкоротшу дорогу до пожежі».

За словами Олександра Кватирка, зі 100 виїздів на пожежі – 85 % – сільськогосподарські загоряння, тобто переважна більшість загорянь йдуть з полів до лісу і в основному причиною є саме людський фактор. Зараз у лісах – один із найбільш небезпечних періодів, коли сніг зійшов, а трави сухі, тому ставлення до лісу потребує особливої пильності.

Далі делегацію ознайомили із проведенням рубки прочищення та лісозаготівельних робіт на рубці головного користування.

За словами депутата Володимира Бондара, Маневицький лісгосп є одним із кращих підприємств України, має порівняно якісну техніку і оновлений автопарк. Тут ведеться масштабна робота по відновленню лісових масивів та створенню нових.

«Сьогодні у нас найбільш популярним є ведення лісового господарства методом, наближеним до природного, – повідомив Олександр Кватирко. – Якщо раніше в області садили вручну 100 % зрубів, то сьогодні в нас 50 % висаджується штучно, там, де самостійно ліс не засіється. А решту території – природне поновлення і сприяння природному поновленню».

Обговорили також проблему висихання лісів, причинами яких є насамперед зміни клімату, глобальне потепління і шкода, завдана жуком короїдом. При цьому на Волині лісовим господарством опікуються таким чином, що, крім заповідників, сухостою на території практично не знайти.

Після ознайомлення з проведенням лісовідновлювальних та заготівельних робіт депутати приступили до головної частини заходу, а саме висадки трьох гектарів молодого лісу на території Галузіївського лісництва.

Усіх учасників акції привітав Григорій Недопад: «Сьогодні ми не тільки бачимо, як відновлюються ліси, але і беремо безпосередню участь у процесі. Усім бажаю якомога частіше долучатися до таких акцій. Вони формують правильне уявлення про діяльність лісового господарства, прибирають хибні уявлення і показують, що насправді ліс на Волині поновлюється постійно, з’являються нові площі й території, які з року в рік розвиватимуть лісову галузь області».

«Ліси займають 34 % від загальної площі Волині, – зазначив у вітальному слові Олександр Кватирко. – При цьому мало кому відомо, що у післявоєнні роки ліси займали лише 17 % області. Це говорить про те, що практично кожен другий гектар лісу створений нашими волинянами-лісівниками. Щороку ми проводимо такі акції, для яких лісівники заготовляють 33 тис кг лісового насіння, з якого вирощуємо 22 млн сіянців. На сьогодні при плані відновити 2400 га лісів вже відновлено 2000 га».

Участь у садінні лісу взяли усі присутні депутати Волинської обласної ради, працівники і духовенство. Досить оперативно у лісництві виникла нова ділянка із молодими сіянцями сосни, які з роками сформують лісовий масив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: