22:15, 09 Квітня 2021

Депутати Волиньради пообіцяли підтримку у створенні індустріального парку «Нововолинськ»

Члени постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, ініціювали виїзне засідання комісії, яке відбулося у місті Нововолинську.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

“Якщо акцентувати увагу на необхідності залучення інвестицій, розвиток бізнесу та наповнення бюджетів усіх рівнів, то функціонування індустріального парку «Нововолинськ» – це є одне із найважливіших питань в області. Більше того, його поява може суттєво підсилити регіон”, –  наголосила на початку засідання голова профільної комісії облради Юлія Вусенко.

Депутати обласної ради ініціювали обговорення перспектив старту цього масштабного інвестиційного проекту на Волині. Окрім членів профільної комісії у засіданні взяли участь в.о. директора департаменту  економіки та європейської інтеграції ОДА Андрій Ткачук, заступник начальника управління зовнішніх зносин та міжнародної технічної допомоги ОДА Ольга Мосор, начальник відділу інвестицій управління інвестицій, туризму та курортів ОДА Оксана Приймак, радник президента Торгово-промислової палати України Михайло Хміль, а також керівництво та депутати Нововолинської міської ради.

Міський голова Нововолинська Борис Карпус розповів учасникам зустрічі про пріоритети зовнішньоекономічної діяльності, промисловий потенціал та територіальні переваги шахтарського міста. Він також презентував учасникам виїзного засідання комісії план розвитку індустріального парку. За його словами, головною метою цього проекту є покращення інвестиційного іміджу, залучення інвестицій в економіку громади, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, диверсифікація економіки, для того, щоб місто не було монозалежним від вуглевидобувної та обробної галузей промисловості.

«Сам індустріальний парк, як підготовлена земельна ділянка площею 20 га, яка виділена на 30 років – це можливість для того, щоб зайшла керуюча компанія. Задля цього необхідно оголосити конкурс і та компанія, яка його виграє, може взяти в управління цю земельну ділянку для того, щоб заводити інвестора та безпосередньо його супроводжувати. У разі, якщо є керуюча компанія тоді є ряд пільг для суб’єктів індустріальних парків. Це в першу чергу звільнення від сплати в’їзного мита або ввезення за пільговими ставками в’їзного мита. Можуть також за окремим рішенням бути надані пільги з боку органу місцевого самоврядування – це пільги з земельного податку і податку на нерухоме майно», – зауважив мер Нововолинська.

Борис Карпус також додав, що шахтарське місто готове прийняти керуючу компанію та інвесторів, адже для цього в Нововолинську є дуже позитивне бізнесове підґрунтя.

«У  нас є декілька потужних баз, які здійснюють обробку металу, в нас є цілий кластер деревообробної промисловості, в нас добре розвинута легка промисловість, в нас є потужні сервісні центри технічного обслуговування автомобілів, швидкими темпами розвивається будівельна галузь. Однак, визначення керуючої компанії – є наразі чи не найбільшим нашим головним болем», – наголосив він.

Виконувач обов’язків директора департаменту економіки та європейської інтеграції ОДА Андрій Ткачук акцентував увагу місцевої влади на тому, що допоки безрезультатно триває пошук керуючої компанії, Нововолинськ може  втратити потенційні шанси стати індустріальним парком у разі, якщо не вчасно подаватиме відповідну звітність у столицю.

«У минулому році були ситуації коли Мінекономіки ставило питання про те, щоб анулювати реєстрацію індустріальних парків через відсутність звітності, зауважив він. –  В Україні наразі триває робота над реалізацією концепції трансформації вугільних регіонів. Волинська облдержадміністрація уже надала свої пропозиції до неї. Однією із наших пропозицій – є відшкодування бізнесу створення нових робочих місць із прямою прив’язкою до цього індустріального парку”.

Він також нагадав, що сама концепція появи на Волині індустріального парку була прив’язана до питання сміттєпереробки, втім наразі пріоритети змінилися.

“На сьогодні по всіх регіонах нашої держави та й у світі загалом іде зворотній процес. Якщо раніше йшла мова про великі сміттєпереробні заводи, то сьогодні акцент робиться на міні-виробництвах. З цього приводу ми уже маємо  пропозицію від Інституту Європейської інтеграції. Нововолинській громаді ми також будемо радити взяти участь у такому проекті особливість якого полягає у використанні малих сміттєпереробних установок, –  розповів він. – Тема індустріалізації в нашій області трансформується і для нашого регіону наразі більш цікава тема розвитку еко-технопарків, яка буде передбачати розвиток екологічного землеробства, виробництва сертифікованої екологічно-чистої продукції тощо. І ця робота буде націлена саме на громади, однак може бути також реалізована в межах існуючого індустріального парку”, – зазначив він.

Начальник відділу інвестицій управління інвестицій, туризму та курортів ОДА Оксана Приймак розповіла, що виконавча влада не сидить склавши руки, адже  розроблено інвестиційний портал Волинської області де можна знайти детальну  інформацію про розташування та переваги індустріального парку «Нововолинськ», однак поки зацікавлення з боку інвесторів немає. Вона порадила керівництву міста повторно оголосити конкурс на відбір керуючої компанії, адже в 2019 році, коли відповідний конкурс проводився востаннє, переможця обрано не було.

«Ви можете також подавати свої пропозиції щодо облаштування індустріального парку на ДФРР. На 2021 рік усі пропозиції уже сформували, але на 2022-й знову оголосять конкурс і це реальна можливість подати розвитковий проект та залучити кошти державного бюджету», –  додала вона.

Своєю чергою радник президента Торгово-промислової палати України Михайло Хміль зосередив увагу на тому,  що керуюча компанія може бути також комунальним підприємством. Він також порадив керівництву шахтарського міста сконцентрувати увагу на її капіталізації та удосконалення земельної ділянки, де має розташовуватись парк.

«Вам варто зараз оголосити конкурс, обрати свою комунальну керуючу компанію, спробувати отримати з держбюджету максимум коштів на облаштування цієї земельної ділянки через ДФРР, заручившись підтримкою народних депутатів України від Волині. У разі, якщо інвестор та керуюча компанія так і не знайдуться, ви зможете продати цю земельну ділянку за високою ціною і таким чином наповнити місцевий бюджет», – сказав він.

В результаті дискусії, депутат Іван Мирка порекомендував керівництву Нововолинська спільно із депутатським корпусом розробити та затвердити комплексну програму розвитку індустріального парку «Нововолинськ» та реалізувати її у найкоротший термін. На його переконання, це послугує найкращою промоцією для цього проекту та зацікавить інвесторів.

Депутатка Валентина Черниш порекомендувала місцевій владі та депутатам у першу чергу визначитись із пріоритетами та чітко сформулювати своє бачення стосовно того, що вони хочуть бачити на місці індустріального парку: чи потужне підприємство, чи невеличкі виробництва. Вона також акцентувала увагу на питанні достатньої кількості робочої сили та достойного рівня оплати праці. Мовляв, колишні шахтарі отримували високі заробітні плати і на низькооплачувану роботу вони підуть не охоче.

Підсумовуючи дискусію, голова профільної комісії Юлія Вусенко наголосила, що  депутати обласної ради мають намір лобіювати питання функціонування   індустріального парку «Нововолинськ» і задля досягнення результату – працювати спільно із профільними відомствами ОДА, місцевою владою Нововолинська, науковцями, економістами та експертами.

«В результаті засідання ми напрацюємо висновки та рекомендації комісії. Виконавчу владу області ми будемо просити активізувати ряд процесів. Варто також налагодити більш тісну співпрацю у цьому напрямку із Волинської Торгово-промисловою палатою. Важливо скоординувати зусилля всіх сторін і зробити все можливе, для того, щоб цей проект став діючим і працюючим. При Нововолинській міській раді варто  створити моніторингову групу для того, щоб виокремити ті компанії, які можуть зацікавитись цією ідеєю. Я переконана, що муніципалітет міста буде зацікавлений вести перемовини з потенційними інвесторами, аби відшукати ту компанію, яка здатна дати старт і розвиток цьому парку», – резюмувала вона.

Опісля пленарної частини засідання, учасники заходу також оглянули земельну ділянку, де має розташовуватись індустріальний парк «Нововолинськ».

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: