21:18, 12 Червня 2023

Депутати Волиньради дослідили роботу системи «Шлях»

Депутати Волинської обласної ради досліджують роботу «Шлях».

Про це йдеться на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Окрім того, члени постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій проаналізували умови перетину кордону депутатами місцевих рад.

Очільниця комісії Юлія Вусенко зазначила, що з лютого 2023 року виїзд за кордон депутатів місцевих рад, а також працівників державних виконавчих органів та органів місцевого самоврядування заборонений без документів про службові відрядження. Одночасно для жінок депутаток, які хочуть евакуювати за кордон своїх дітей або ж навідати їх в евакуації, такі обмеження створюють проблеми.

Запрошений на засідання депутатської комісії представник 6 Волинського прикордонного загону Роман Колачик роз’яснив, що є поняття супроводу або відвідин: депутат-жінка має право на перетин кордону без спеціальних дозволів, якщо вона перетинає кордон із неповнолітньою дитиною або має підтверджуючі документи, що її неповнолітні діти перебувають за кордоном. Ця ж норма чинна і для чоловіків-депутатів, якщо вони є батьками-одинаками.

Що ж стосується виїзду громадян за системою «Шлях», то він зазначив, що оприлюднена у медіа інформація про те, що з Волині найбільше людей не повернулися з-за кордону не підтверджується. І запевнив, що прикордонники ведуть реєстр громадських, волонтерських та благодійних організацій, подані від яких особи не повернулися в Україну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: