18:53, 22 Грудня 2021

Депутати ухвалили бюджет Луцької громади на 2022 рік

Директор департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова розповіла, що доходи бюджету на 2022 рік визначили у сумі 2,984 мільярда гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету громади – 2,898 мільярда, доходи спеціального фонду бюджету громади – 86,64 мільйона. Видатки бюджету визначили у сумі 3,038 мільярда, в тому числі  видатки загального фонду бюджету Луцької міської територіальної громади – 2,442 мільярда, видатки спеціального фонду бюджету Луцької міської територіальної громади – 596,486 мільйона.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

З цього приводу до депутатів звернувся міський голова Ігор Поліщук:

“Дуже серйозна і ґрунтовна робота по знаходженню нових джерел доходів та оптимізації існуючих витрат дозволила нам збільшити бюджет розвитку майже вдвічі. Станом на 1 січня цього року в нас бюджет розвитку становив власні доходи 245 млн грн, а станом на 1 січня 2022 року — це майже півмільярда гривень.

Левову частку цих коштів спрямують на капітальний ремонт вулиць. Зокрема, це завершення капітального ремонту проспекту Волі, вулиці Дубнівської, повна реконструкція бульвару Дружби народів, початок реконструкції проспекту Відродження, який сьогодні перебуває в стані, що давно потребує ремонту. Це – 55 млн грн на ремонт доріг. В тому числі — доріг у приєднаних громадах. Це – 35 млн грн на капітальний ремонт дворів і 8 — на поточний.

Окрім того, це реалізація дуже важливого проекту, який ми вже завершуємо, по ДКП “Луцьктепло”, в рамках якого передбачено реконструкцію 24-х ЦТП, заміна пальників, заміна насосів. Це дасть можливість значно покращити надання послуги з постачання гарячої води та опалення, встановити 70 ІТП. Усі ці заходи дозволять мешканцям будинків з індивідуальними тепловими пунктами зекономити та зекономити підприємству щонайменше 30 млн грн в рік за рахунок зменшення споживання електроенергії та газу.

Це також і завершення проекту з придбання тролейбусів: 13 млн грн ми маємо передбачити по співфінансуванню. Також це капітальний ремонт даху і фасаду 5-ї школи, після якої такий же капітальний ремонт зроблять у 2-ій та 7-ій школах.

На реконструкцію парку 900-річчя міста Луцька передбачили 10 млн грн. На будівництво спортивного стадіону на території 24-ї школи — 5 млн грн (є попередня згода на співфінансування з коштів соціально-економічного розвитку). На реконструкцію полігону твердих побутових відходів у селі Брище — 10 млн грн. Капітальний ремонт мосту на вул. Шевченка — 10 млн грн.

Також це будівництво чотирьох нових скверів: на проспекті Відродження біля методичного центру профспілок, сквер за приміщенням історичного факультету на проспекті Перемоги, сквер на розі Львівської-Даньшина, сквер біля готелю Україна на вулиці Винниченка. Окрім того, кошти передбачають будівництво ще одного урбан-парку, будівництво розумних зупинок і розумних табло, заміну освітлення на вулиці Ковельській, Чернишевського, Станіславського, встановлення камер спостереження в районі Соборності, Молоді, Відродження, будівництво світлофорних об’єктів, на що передбачили 1 млн грн: вулиця Окружна, Володимирська, перехрестя Федорова-Конякіна.

Традиційно, будівництво чотирьох спортивних полів зі штучним покриттям”.

За словами міського голови, для реконструкції парку 900-річчя міста Луцька наразі є попередня концепція, розроблена архітектурною групою RIVA URBAN. Станом на сьогодні, проектанти отримали завдання на проектування. За попередніми оцінками, така реконструкція обійдеться місту у близько 50 млн грн.

Наступного року тут планують виконати очистку водойм, прокласти мережі для проведення освітлення, визначити місце та прокласти мережі для облаштування громадської вбиральні. Повністю реалізувати цей проект планується за 2-3 роки.

“Спілкуючись з багатьма урбаністами та експертами галузі ми виступаємо за максимальне збереження природи і існуючого ландшафту парку, адже він є унікальним для нашого міста, особливим. При здійсненні реконструкції буде мінімальна кількість втручань в його екосистему”, – зазначив Ігор Поліщук.

Проект бюджету міської територіальної громади на 2022 рік із змінами, запропонованими бюджетною комісією, підтримали депутати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: