21:47, 31 Серпня 2022

Депутати Луцькради звернулися до Президента та ВР щодо захисту прав людини та рівності жінок і чоловіків

Депутати міської ради під час 34-ї сесії звернулися до Президента України, Верховної Ради України щодо неприпустимості відступу України як держави від засадничих основ захисту прав людини та європейських цінностей рівності жінок і чоловіків.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

«Вже не один рік Луцька міська рада активно працює над подоланням такого явища як домашнє насильство. 2021 року ухвалили Програму запобігання та протидії домашньому насильству Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, відкрили Кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства, а також сесією підтримали звернення на підтримку ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Й ратифікація Конвенції в червні цього року Верховною Радою України, на нашу думку, була логічним та правильним кроком на європейському шляху нашої держави.

Сьогодні бачимо, що громадянам України, крім зовнішнього ворога, потрібно остерігатися й внутрішніх, адже відбувається зазіхання на засадничі права людини. Ми підтримуємо позицію громадської експертної ради з гендерних питань при міжфракційному об’єднанні “Рівні можливості” у Верховній Раді України щодо неприпустимості відступу України як держави від засадничих основ захисту прав людини та європейських цінностей рівності жінок і чоловіків.

Спроба денонсації Стамбульської конвенції (а саме про це йдеться у петиції Юлії Тимошенко, опублікованої 4 липня 2022, №22/146508-еп), загрожує Україні відкатом від досягнутого прогресу в сфері захисту прав людини, гармонізації українського законодавства з європейським та “підігрування” агресору – росії, яка не перший рік веде агресивну боротьбу проти прав жінок як в своїх кордонах, так і в сусідніх країнах, використовує цю ситуацію для розхитування українського суспільства і створення у країні хаосу, нав’язування не існуючих а, фактично, «руськоскрєпних» цінностей. Наголошуємо, що перекручування положень Стамбульської конвенції стало одним із знарядь ворога, аби зупинити проєвропейський шлях України, загальмувати демократичні перетворення, розвиток громадянського суспільства та піклування про захист прав людини.

Ратифікація Стамбульської конвенції стала логічним продовженням досягнень, напрацьованих протягом багатьох десятиріч, у просуванні прав жінок та виконання міжнародних зобов’язань України – починаючи від Загальної декларації прав людини та Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Стамбульська конвенція встановлює надійні, юридично обов’язкові стандарти для урядів щодо запобігання насильству по відношенню до всіх жінок і дівчат, підтримки постраждалих і притягнення до відповідальності кривдників.

Від моменту підписання Конвенції Україною у 2011 році тривала кропітка масштабна робота з приведення українського законодавства у сфері протидії домашньому насильству та насильству проти жінок за ознакою статі у відповідність до положень Конвенції.

Громадянське суспільство протягом 11-ти років активно відстоювало необхідність ратифікації Стамбульської конвенції. До Президента спрямовувались дві петиції. 14 травня 2020 року петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті президента України набрала понад 25 тисяч голосів (26 416), а друга петиція від 24 листопада 2021 року набрала 25 571 голос. Після чого на розгляд Верховної Ради внесли законопроект ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами і 18.06.2022 р. вона була ратифікована.

Ратифікація Конвенції стала інструментом додаткового захисту під час війни, коли жінки, діти, вразливі категорії потребують спеціальних механізмів захисту. Важливо, що Стамбульська конвенція також надає захист нашим громадянам, які знаходяться за кордоном.

Сам факт ратифікації Конвенції нашою державою був позитивно сприйнятий нашими європейськими партнерами і підтвердив відданість України європейським цінностям та своєму європейському вибору.

Звертаємось до Президента України та депутатів Верховної Ради України ігнорувати будь-які спроби денонсувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: