16:56, 26 Серпня 2021

Депутати Луцькради звернулися до Міністра соціальної політики щодо центру реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»

4 серпня у Луцьку в державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» відбулася зустріч батьків дітей, які відвідують цей заклад, працівників Центру та депутатів Луцької міської, Луцької районної та Волинської обласної рад.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Приводом для зустрічі стали численні звернення батьків дітей з інвалідністю щодо необхідності збільшення тривалості щоденного перебування дітей у Центрі, покращення його матеріальної бази та розширення спектру послуг.

Центр забезпечує перебування дітей з інвалідністю в амбулаторному або стаціонарному режимі для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів. Станом на сьогодні, надання реабілітаційних послуг дітям в амбулаторному режимі здійснюється відповідно до режиму роботи груп в межах п’ятигодинного перебування з одноразовим харчуванням (обід).

Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» – це єдиний на Волині заклад такого типу, де діти з інвалідністю можуть отримати реабілітаційні послуги безкоштовно, а батьки, у свою чергу, мають можливість залишити тут дитину з кваліфікованим персоналом.

Потреба у послугах такого спеціалізованого закладу значна, адже лише у Луцьку близько 1000 дітей з інвалідністю, а на Волині – 12 тисяч дітей з неврологічними порушеннями.

Як стало відомо під час зустрічі, Положення про діяльність Центру не приведене у відповідність до чинного законодавства. Серйозним проблематичним моментом є те, що вже три роки у Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» немає керівника. Є лише виконувачка обов’язків.

У зверненні депутати просять негайно взяти під контроль ситуацію, яка склалася та забезпечити таке:

у найближчі терміни оголосити конкурс на заміщення вакантної посади директора Центру;

збільшити тривалість тимчасового перебування дітей в межах восьми годин з трьохразовим харчуванням;

відповідно збільшити кількість штатних одиниць педагогічного персоналу;

провести аудит напрямків використання Центром реабілітації коштів, отриманих з державного бюджету, за останні три роки;

привести у відповідність до чинного законодавства положення про діяльність Центру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: