13:15, 02 Липня 2020

Депутати Луцькради звернулися до Міністерства культури щодо утримання схилів Луцького замку

Погодити проведення земляних робіт у межах території, на якій розташована пам’ятка національного значення «Луцький замок» та сприяти у фінансуванні проекту укріплення валів просять міністерство.

Про це йшлося під час позачергового засідання 85 сесії Луцької міськради 2 липня.

Звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра культури України щодо належного утримання схилів замку Любарта ухвалили депутати міськради.

Як зауважив депутат Андрій Білан, волога спричинили ерозію ґрунтів, а оскільки замок є пам’яткою національного значення, роботи повинні виконуватися з погодження Міністерства культури.

«Замок Любарта розташований на валах, які, на жаль, на сьогодні перебувають у занедбаному стані. За попередньою інформацією директора державного історико-культурного заповідника Луцька Павла Рудецького, задля очищення валів Замку Любарта від бур’янів орієнтовно потрібно близько трьох мільйонів гривень.

Попередні роки роботи з укріпленням валів твердині відбувалося за посильної фінансової підтримки місцевого бюджету, однак коштів місцевого бюджету для проведення необхідного обсягу робіт з укріпленням валів твердині критично недостатньо.

Зважаючи на вагому роль Луцького замку у розвитку туризму та культури обласного центру Волині, просимо відреагувати та посприяти у справі фінансуванні робіт щодо розчищення та укріпленні валів довкола пам’ятки національного значення, а також обстеження мурів твердині, а за потреби – передбачити необхідну фінансову підтримку та проведення їх реставрації чи відновлення.

Враховуючи викладене, просимо від Прем’єр-міністра України та Міністра культури України:

1. Сприяти справі належного утримання схилів Замку Любарта, очищення та облаштування схилів пам’ятки національного значення від бур’янів.

2. Мінкультури України, відповідно до покладених на нього завдань, – вжити необхідних заходів задля проведення охоронних заходів щодо збереження пам’ятки національного значення та території, на якій вони розташовані, від пошкодження внаслідок дії природних факторів.

Зокрема, Мінкультури України, у межах повноважень:

2.1. Погодити проведення земляних робіт у межах території, на якій розташована пам’ятка національного значення «Луцький замок» та сприяти у фінансуванні проекту укріплення валів;

2.2. Надати депутатам міської ради інформацію про технічний стан пам’ятки національного значення «Луцький замок».

2.3. Сприяти у фінансуванні на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт у межах території Луцького замку, на якій розташовані пам’ятки, та в зонах їх охорони.

2.4. Сприяти в облаштуванні доступності до Замку Любарта та музеїв, які знаходяться на території твердині, для людей з інвалідністю, а також передбачити для потреб таких людей будівництво спеціального ліфту для підняття на вежу чи мури твердині.

3. Мінкультури України та Волинській обласній державній адміністрації – взяти під контроль реалізації робіт із розчищення валів Луцького замку», – йдеться у зверненні.

Депутат Ігор Поліщук зауважив, що адміністрація державного історико-культурного заповідника не є ефективним менеджером щодо обслуговування замку. До прикладу, о 8-9 годині вечора туристи з інших міст не можуть потрапити у замок, тому що він зачинений. Тому, мовляв, треба ухвалювати вольове рішення і керувати замком на рівні міста, щоб зробити його туристично відкритим та привабливим.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: