17:26, 31 Травня 2023
Депутати Луцькради звернулися до Кабміну щодо компенсації різниці в тарифах підприємству теплопостачання
Відповідне рішення ухвалили під час сьогоднішнього засідання 45-ї сесії міської ради.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Як зазначив директор департаменту економічної політики Борис Смаль, 30 вересня 2021 року між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання та його тарифікації.
“Суть цього Меморандуму — орган місцевого самоврядування зобов’язаний не змінювати тарифи, а держава здійснювати компенсацію різницю. Зі свого боку ми свої зобов’язання виконали, а держава — ні”, – зазначив він.
«Враховуючи укладений 30 вересня 2021 між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України» Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021–2022 років та Закон України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» № 2479-ІХ від 29 липня 2022 року Луцька міська рада залишила незмінними та не допустила збільшення тарифів на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання діючих у жовтні 2021 року до тепер. Міська рада надала ДКП «Луцьктепло» необхідну підтримку з бюджету Луцької міської територіальної громади в загальній сумі 122,8 млн грн (2022–2023) завдяки чому, мешканці громади протягом останніх двох опалювальних сезонів безперебійно та за тарифами 2021 року отримували відповідні комунальні послуги.
Разом з тим, держава не виконала взяті на себе зобов’язання по компенсації різниці в тарифах підприємству теплопостачання за 2022 та 2023 роки, що призвело до зростання заборгованості за природний газ перед ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» до 155,69 млн грн, станом на 01.05.2023.
За таких умов, підготовка до опалювального сезону 2023/2024, його початок та проходження перебувають під загрозою зриву.
Враховуючи вищевикладене просимо Кабінет Міністрів України:
для забезпечення належної підготовки до проходження наступного опалювального сезону та забезпечення мешканців міста теплом і гарячою водою до 1 вересня 2023 року погасити заборгованість з різниці в тарифах у сумі 97,964 мільйона гривень та виконати взяті на себе зобов’язання», – йдеться у зверненні.
Залишити відповідь