23:14, 08 Квітня 2020

Депутати Луцькради звернулися до АМКУ щодо підвищення цін на медичні товари

Обранці міської громади закликають антимонопольників посилити державний контроль та забезпечити неухильне дотримання суб’єктами господарювання законодавчих норм при формуванні цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари в аптечних та торговельних закладах міста.

Відповідне звернення щодо запобігання порушенням законодавства про ціноутворення при реалізації лікарських засобів, товарів медичного призначення та соціально значущих товарів в період карантину ухвалили під час позачергової сесії Луцькради 8 квітня.

«У період масового поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у світі та, зокрема, в Україні спостерігається прогресуюче зростання випадків захворювань та смертності серед громадян.

В умовах сьогодення, серед іншого, найбільш поширеними та загальновизнаними методами запобігання пандемії є використання засобів протиепідемічного призначення (захисні медичні маски, респіратори, дезінфекційні засоби, рукавички тощо) та застосування жарознижуючих, противірусних та інших лікарських засобів, необхідних при лікуванні інфекційних захворювань.

Життя та здоров’я соціально незахищених верств населення на період карантину напряму залежить від забезпечення населення в достатній кількості та за доступними цінами соціально значущими продовольчими та непродовольчими товарами.

Масове стрімке зростання попиту на вказані товари сприяє явищам недостачі та перебоїв їх поставок у аптечні та торговельні заклади міста, що призводить до першочергового зникнення з продажу найбільш доступних за ціною товарів.

Водночас в умовах дефіциту спостерігається необґрунтоване, спекулятивне зростання оптових та роздрібних цін на зазначені товари, що має негативні наслідки прискорення інфляційної динаміки, порушення соціальних гарантій громадян, зокрема скорочення платоспроможності соціально вразливих верств населення.

Враховуючи такий стан речей, Луцька міська рада стурбована ситуацією, що складається на ринку лікарських засобів, товарів медичного призначення та соціально значущих товарів першої необхідності в період карантину, в першу чергу продуктів харчування.

Акцентуючи на актуальності питання, з метою приведення дій у відповідність підтримки громади у боротьбі з пандемією, уникнення формування негативних настроїв громадян щодо забезпечення соціальних гарантій, враховуючи повноваження, надані Вам державою, просимо посилити державний контроль та забезпечити неухильне дотримання суб’єктами господарювання законодавчих норм при формуванні цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари в аптечних та торгівельних закладах міста, а також у разі виявлення порушень конкурентного законодавства, застосовувати суворі фінансові санкції та інші заходи впливу.

Переконані, що кроки, спрямовані на забезпечення соціальних та економічних гарантій в існуючих умовах, сприятимуть усуненню порушень, зниженню соціальної напруги, подоланні пандемії та збереженню рівня довіри між громадою, владою і бізнесом»,- йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: