14:31, 15 Жовтня 2020

Депутати Луцькради вирішили створити інфекційний стаціонар на базі пологового будинку

Необхідність ухвалення цього рішення у міськраді пояснюють «критичним погіршенням ситуації з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області та Луцької міської територіальної громади, а також переповненням ліжок стаціонарного лікування відповідного профілю у визначених опорних лікарнях області».

Рішення сьогодні, 15 жовтня, ухвалили депутати міської ради, під час позачергової 94-ої сесії, яка відбулася у режимі відеозв’язку, повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Показник захворюваності станом на 12 жовтня у Луцьку – 249 випадків на 100 тис. населення, при нормативному 40 випадків на 100 тис. населення.

Варто зазначити, що відповідне рішення ухвалили члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Волинської обласної державної адміністрації від 12 жовтня 2020 року № 40, та члени міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

За станом на 13 жовтня в інфекційній лікарні було зайнято 62,9 % від усіх ліжок, виділених під COVID-19.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін зауважив, що ситуація з коронавірусом стає дедалі гіршою, все більше людей потребують госпіталізації.

«Багато пацієнтів потребують стаціонарного лікування. В обласній інфекційній лікарні станом на сьогоднішній ранок залишилося всього 2 місця, в обласній клінічній лікарні – близько 50, але з киснем значно менше. Цих залишків вистачить на кілька днів. Ситуація критична. У Луцьку – лише два комунальні заклади: Луцька міська клінічна лікарня та пологовий будинок. Міська лікарня з початку карантину працює в ургентному порядку, вона надає допомогу після ДТП, при інфарктах, інсультах. Там не можна розмістити госпіталь», – наголосив Володимир Лотвін.

Крім того, начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін повідомив, що розглядалися й інші медичні заклади для облаштування додаткового корпусу для хворих, проте це єдиний можливий варіант, адже тут є киснева станція і розведена система подачі кисню на 64 точки.

Стверджують, що створення тимчасового інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на базі акушерського корпусу комунального підприємства «Луцький клінічний пологовий будинок» в кількості 214 ліжок на час запровадження карантину та передачею його в оперативне управління комунальному підприємству «Луцька міська клінічна лікарня» дасть можливість забезпечити достатню кількість ліжок для надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19.

Таким чином терміново проведуть організаційну роботу та розгортання 214 ліжок на площах другого, третього та четвертого поверхів акушерського корпусу із дотриманням санітарно-епідемічних норм. Крім того, обіцяють забезпечити усе необхідне матеріально-технічне облаштування тимчасового інфекційного стаціонару відповідно до протоколів надання медичної допомоги.

У міськраді переконують, що Луцький пологовий будинок працюватиме у штатному режимі, ніхто працівників не буде звільняти. Тимчасовий шпиталь повністю відокремлять від інших корпусів за допомогою спеціальних перегородок. На базі першого поверху акушерського корпусу комунального підприємства «Луцький клінічний пологовий будинок» і надалі функціонуватимуть 36 ліжок для надання медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим, хворим на COVID-19.

Депутат міської ради Ігор Поліщук наголосив, що відповідно до висновків профільних спеціалістів, жодного застереження щодо облаштування корпусу для лікування хворих на COVID-19 немає.

«Сам корпус відокремлений, для пологового будинку це не створить незручностей. Крім того, якщо минулого року у закладі було більше чотирьох тисяч пологів на рік, то цього року їх буде десь до двох тисяч. Ми детально проаналізували та вивчили це питання. І сьогодні ми беремо на себе відповідальність за життя лучан. На жаль, в нашу область держава не виділила жодної суттєвої допомоги ні на обладнання, ні на переоблаштування медичних закладів. Ми спільними зусиллями відремонтували інфекційну лікарню, де пацієнти зараз отримують послуги в нормальних умовах. У цій ситуації не можна гратися у політику, тому кожна людина, яка не дай Боже помре через те, що їй не надали вчасно допомогу — буде на совісті тих, хто сьогодні піаряться на здоров’ї людей», – заявив Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: