12:50, 03 Серпня 2020

Депутати Луцькради вирішили не посилювати карантинні обмеження

У місті працюватимуть заклади та курсуватиме громадський транспорт: попри рішення державної комісії про віднесення Луцька до «червоної зони», депутати вирішили не вводити жорстких карантинних обмежень у місті.

Про це йшлося під час 90 позачергової сесії Луцької міськради 3 серпня.

Обранці міської громади ухвалили рішення про незгоду на запровадження додаткових обмежень у зв’язку з рішенням державної комісії ТЕБ та НС щодо віднесення Луцька до «червоної зони» епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19.

Як зауважив радник міського голови Ігор Поліщук, що, відповідно до законодавства, протиепідемічні заходи встановлюють органи місцевого самоврядування за поданням головного санітарного лікаря. Комісія ТЕБ та НС не є органом місцевого самоврядування чи виконавчої влади. Конституція передбачає, що обмеження прав і свобод людини може відбуватися лише у випадку впровадження надзвичайного стану. Обмеження підприємницької діяльності встановлюється тільки законами та Конституцією. Отже, з його слів, те, що відбувається зараз – це правовий нігілізм.

Керівник юридичного департаменту Наталія Юрченко повідомила, що департамент завізував проект рішення без зауважень. З її слів, це позиція міськради, оскільки рішення комісії ТЕБ та НС обмежує конституційні права мешканців Луцької громади. Проаналізували показники різних міст і побачили, що за однакових та навіть гірших показників в інших населених пунктах, саме Луцьк потрапив у «червону зону».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: