13:28, 27 листопада 2019

Депутати Луцькради просять підвищити зарплату медикам

Депутати прийняли звернення до Президента та Прем’єр-міністра України щодо реформування галузі охорони здоров’я.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У своєму виступі на пленарному засіданні 66-ї сесії міськради депутат Ігор Поліщук розповів, що сьогодні є велика різниця між заробітною платою лікарів загальної практики-сімейної медицини та лікарів, що надають вторинну медичну допомогу. Адже, по Луцьку різниця в зарплаті є колосальною — 17 тисяч грн (заробітна плата первинної ланки) проти 5 900 грн. Це катастрофічно низька оплата за складну роботу з хворими, роботу в нічну зміну. Це призводить до відтоку кадрів та виїзду професійних лікарів за кордон.

Враховуючи це, в наступному році буде нестача кадрів, адже тих спеціалістів, які незабаром виходять на пенсію, не буде кому замінити.

Ігор Поліщук зазначив, що до 1 квітня 2019 року ми матимемо медичну субвенцію, потім вторинна ланка не буде фінансуватися. Як, наприклад, не фінансуватиметься реанімація, що є базовою потребою. Адже не кожна людина має змогу оплатити надані їй медичні послуги. Він сказав, що в цьому році міська рада виділила 50 млн грн для фінансування медичної галузі, проте є недофінансування на суму 17 млн 770 тис. грн.

Тож, звернення Луцькради щодо реформування галузі охорони здоров’я до Президента Україна та Прем’єр-міністра України має на меті забезпечити справедливість та гідну заробітну плату медичним працівникам та покращення якості медичного обслуговування населення.

Проєкт рішення підтримали депутати з внесеними в нього змінами та поправками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: