21:18, 06 Серпня 2021

Депутати Луцькради просять центральну владу не підвищувати тарифи на енергоносії

Сьогодні, 6 серпня, під час позачергової 16- тої сесії Луцької міської ради депутати одноголосно підтримали звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України про недопущення підвищення цін на енергоносії, що веде до катастрофічного погіршення рівня життя громадян України.

Про це інформують на сайті Луцькради.

Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що НКРЕКП уже ухвалив рішення про можливість підвищити тарифи на електроенергію для населення на 60 %.

“Ще у травні цього року було засідання Ради національної безпеки та оборони, на якому зазначалося, що підвищення вартості електроенергії для побутових споживачів не буде або воно буде незначним. Але, насправді, це не відповідає дійсності. Електроенергія — це складова будь-якого тарифу. Зміни тарифів на електроенергію невідкладно призведуть до підняття тарифів на будь-які інші товари і послуги, розпочинаючи від ціни на хліб та закінчуючи тарифами на постачання води й тепла. Це вплине і на витрати з міського бюджету. Сьогодні вартість газу для населення становить 7400 за тисячу кубометрів, а для юридичних осіб, очевидно, буде уже 18 гривень за куб. Собівартість видобування газу від 3 до 4 гривень. Виникає питання куди йде різниця. Надзвичайно складна ситуація з бюджетом. Це неприємні подарунки, які влада готує українцям до 30 річниці незалежності”, – наголосив Ігор Поліщук.

Крім того, міський голова зазначив:

“Замість того, аби виділяти гроші на ремонти дворів та доріг, закладів бюджетної сфери, Луцька міська рада буде спрямовувати кошти на оплату енергоносіїв для комунальних установ. Сьогодні бюджети громад і бізнес добивають, зокрема, і цінами на газ”.

Ігор Поліщук додав, що існує ризик того, що люди перестануть платити за комунальні послуги за новими тарифами і восени опалювальний сезон може зірватися. Тому запропонував депутатам підтримати пропозицію, звернутися до усіх міських рад, аби і вони ухвалили відповідне звернення.

Також свою позицію з цього питання висловили представники усіх депутатських фракцій у Луцькій міській раді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: