22:44, 24 Жовтня 2023

Делегація з Луцька взяла участь у діалоговому заході на тему відновлювальної енергетики

Протягом 10-12 жовтня в місті Тбілісі (Грузія) відбувся діалоговий захід «Рішення у сфері відновлювальної енергетики на муніципальному рівні», мета якого – представлення найкращих практик країн Південно-Східної Європи та Кавказу у сфері відновлювальної енергетики, а також проведення тренінгів для працівників органів місцевого самоврядування щодо розробки інноваційних рішень у цій сфері.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Захід об’єднав представників Албанії, Боснії і Герцоговини, Німеччини, Грузії, Молдови, Чорногорії, Сербії та України, які ділилися успішно впровадженими проектами та напрацюваннями щодо застосування концепцій екологічного міста, розробки рішень для енергетичної незалежності громад та підвищення енергоефективності та енергозбереження муніципальних будівель.

Участь у заході взяли представники Луцької міської ради – начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк та головний спеціаліст відділу проектної діяльності цього управління Анастасія Клушина.

Програмою заходу передбачили проведення панельних дискусій за участі спеціалістів у сфері відновлювальної енергетики, зокрема представників Міністерства економіки та сталого розвитку Грузії, програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) щодо забезпечення енергетичного майбутнього Грузії, Центру енергоефективності Грузії, Асоціації розвитку відновлювальної енергетики Грузії, представників місцевого бізнесу, які займаються впровадженням рішень щодо використання відновлювальних джерел енергії.

Після теоретичної частини та ознайомлення з досвідом різних країн учасники заходу протягом трьох днів мали нагоду працювати над розробкою універсальної моделі впровадження проектів зі сфери відновлювальної енергетики та покращення енергоефективності для муніципалітетів, які мають різні вихідні умови.

Цікавим доповненням до основної програми стала екскурсія на підприємство “TENE”, на якому виготовляють USB-кабелі, зокрема їхні пластикові компоненти, з перероблених матеріалів (наприклад, кришечок від пляшок).

Наприкінці заходу учасники представили свої напрацювання щодо розробки моделі для впровадження проектів зі сфери відновлювальної енергетики, розповіли про проблеми та виклики, з якими можуть стикатися муніципалітети під час їх реалізації та отримали коментарі експертів щодо того, як залучати громаду до впровадження таких заходів та зробити свої дії та кроки ефективнішими.

Діалоговий захід організував проект «Connective Cities», який впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), неприбутковим ТОВ «Engagement Global» та Німецькою асоціацією міст і муніципалітетів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: