12:06, 02 листопада 2022

Делегація з Луцька відвідала партнерське місто Жешув

27-28 жовтня відбувся навчальний візит до міста Жешув Республіки Польща, участь у якому взяли 15 представників виконавчих органів міської ради, громадських організацій, експертів в галузях екології, збереження природної спадщини, просторового планування та туризму з міста Луцьк.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Програма була насиченою та включала обговорення питань просторового розвитку міст з акцентом на екологічність, охорони міської природної спадщини та використання її потенціалу у рекреаційних та туристичних цілях.

Досвід польських партнерів доволі цікавий. Жешув позиціонує себе як місто інновацій, але одночасно і як зелене місто з великою кількістю парків, скверів, міських садів та мальовничої набережної. Муніципалітет активно працює над реалізацією концепції зеленого міста у 10 хвилинах пішої ходи. Тут створюють міські луки, впроваджують заходи для збереження біорізноманіття та активно залучають жителів до процесів планування розвитку міста.

Учасники навчального візиту мали змогу ознайомитися з основними об’єктами природної спадщини та рекреаційної інфраструктури міста Жешув, відвідати набережну річки Віслок та природний заповідник «Лисяча гора». Особливо цікаво було вивчати досвід міста Жешув щодо облаштування набережної та очищення річки.

Захід відбувся в межах міжнародного проекту «Промоція та захист природної спадщини міських річок і прибережних територій Жешува та Луцька» Програми ПБУ 2014-2020. До цього у Луцьку завдяки проекту облаштували інформаційний причал на річці Стир у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, провели просвітницькі заходи для дітей дошкільного віку, екологічний квест, змагання з риболовлі та каякінгу, екскурсії міськими річками, а також транскордонний пікнік за участю науковців, фахівців та активістів у сфері збереження природної спадщини Луцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: