10:39, 08 Червня 2023

Делегація Луцької міської ради відвідала литовське місто-партнер Тракай

Делегація Луцької міської ради у складі директора юридичного департаменту Наталії Юрченко та начальника відділу екології Оксани Лисак відвідала литовське місто-партнер Тракай та взяла участь в офіційних заходах з нагоди відзначення дня міста.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Окрім Луцька до події долучились делегації з міст-побратимів Тракаю – Івано-Франківськ (Україна), Райне, Шенебек (Німеччина), Мцхета (Грузія), Мальборк, Новий Сонч, Кошалин, а також Гжицький повіт (Польща).

Делегації взяли участь в урочистій ході «Я – Тракай», що прямувала центральними вулицями міста та зібралася на оглядовій площі перед Тракайським острівним замком, де під виконання гімну міста відбулось офіційне відкриття свята. Особливу увагу гостей та мешканців міста привернула показова програма працівників поліції, пожежників і добровольчих сил національної оборони Литви.

Програмою заходів також передбачили відкриття скульптури п’ятдесят четвертого ангела на Ангельському пагорбі, створеної скульптором Кястітусом Мустейкісом на честь 700-ліття з дня заснування міста Тракай, а також візит до музею-садиби графа Юзефа Тишкевича на острові Гальве.

Під час спілкування з колегами з інших міст представники Луцької міської ради обмінялися інформацією щодо проектів, які реалізуються у Луцьку, обговорили напрямки можливої співпраці. У привітальній промові – висловили вдячність жителям Тракаю за підтримку українців у протистоянні з ворогом, яка відчувалась повсюдно. На знак солідарності з Україною один із головних символів Тракаю – острівний замок підсвітили в кольори українського прапора.

Литовська сторона зазначила, що високо цінує співпрацю із Луцьком та висловила впевненість щодо значного культурного та економічного потенціалу Луцької міської територіальної громади. Керівникам делегацій вручили пам’ятні медалі на честь 700-ліття міста Тракай.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: