12:02, 30 листопада 2019

Делегація Комітету ВРУ завітала до Луцького замку та музею Лесі Українки у селі Колодяжне

Два дні тривало на Волині виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: «Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації».

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Зокрема, у Замку Любарта гості оглянули пам’ятку архітектури та містобудування Церкву Івана Богослова ХІІ ст., музей дзвонів, а також піднялись на самісіньку верхівку В’їзної вежі. Особливо присутніх вразив Художній музей та його безцінна колекція, серед якої – виставковий проєкт Олександра Дишка «Луцьк 1429. Остання столиця». Обговорили і вагомі здобутки колективу цього музею та необхідність позитивних реформ в царині музейництва: закон про меценатство, дотаційну підтримку держави, фінансування статутного завдання по закупівлі творів мистецтва, статус музейних працівників.

Окрім того, делегація вирушила до Літературно-меморіального музею Лесі Українки у селі Колодяжне. Його завідувач Ольга Бойко провела екскурсію по експозиції, що розкриває життєвий і творчий шлях поетеси. Вона складається з двох частин – меморіальної і літературної, та розміщена у трьох приміщеннях. Літературна – в окремому приміщенні, побудованому у 1980 році.

Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: «Білому» Лесиному, побудованому у 1890 році для старших дітей, і батьківському – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. В них відтворено обстановку, яка була при житті Лесі Українки.

Потому, за участі делегації Комітету, відбулася конференція, під час якої присутні обговорили відзначення 150-річчя Лесі Українки, досвід культурної діяльності, пов’язаної із поетесою, стан та перспективи розвитку бібліотек у громадах, а також про реформування бібліотечної галузі.

«Справді, для нас важливо повертати в сучасний медійний простір тих, кого вважаємо українським іконостасом. Леся Українка — сучасна, сильна, високоосвітчена жінка, яка змінювала добу, у яку жила. Вона повинна повернутись у кожне помешкання. Сьогодні це можливо здійснити за допомогою мережі, науково-пізнавальних фільмів на “YouTube”, серіалів. Леся Українка не повинна залишитись лише сторінкою у шкільній програмі. Ми знаємо якою вона була, на що впливала та як творила тоді ту українську ідентичність, яку сьогодні ми так старанно намагаємося відшукати та оновити», — розповіла заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: