13:17, 19 листопада 2022

Декоративна штукатурка: види та особливості*

Оздоблювати стіни у кілька етапів? Необов’язково, коли є декоративна штукатурка. Вона проста у використанні, а результат завжди унікальний. Все, що ви хотіли дізнатися про її різновиди та про переваги такого виду оздоблення – у нашій публікації.

Щоб отримати ефект 2-в-1, а саме – приховування дефектів стін і додання затишку кожній кімнаті, використовують різноманітні декоративні штукатурки.

Найбільша перевага цих сумішей – можливість створити унікальну фактуру та по-справжньому прикрасити кожне приміщення. До того ж вам не потрібно бути фахівцем-будівельником чи талановитим художником, щоб скористатись декоративною штукатуркою самостійно. Все, що знадобиться – валик і губки для надання особливих ефектів. І, звичайно, обрана декоративна штукатурка.

Види декоративної штукатурки

Перш ніж обирати суміш, варто визначитись із результатом, якого хочеться досягти. Націлюйтеся на нього, і сміливо обирайте декоративну штукатурку за власним стилем:

– Моделююча, або фактурна – створює на стінах об’ємні візерунки. До її складу часто входять різноманітні додатки, крихта і волокна. Її легко пофарбувати в один з обраних кольорів. Найкраще використовувати один тон різних відтінків. Фарбу можна додати на етапі приготування суміші, або нанести колір після підсихання. У результаті ви отримуєте вологостійке покриття, що витримає навіть механічні пошкодження.

– Структурну декоративну штукатурку купити можна одразу готовою, у відрах. Вона, зазвичай, сіруватого або білого кольору, і має у складі деревні на кам’яні часточки різного розміру. Суміш формує на стінах не візерунки, як моделююча, а готовий унікальний малюнок. Все це шляхом мінеральної крихти різного розміру, яка індивідуально лягає саме на поверхні у вашому помешканні.

– Венеціанська штукатурка – найбільш приваблива, і вимагає участі фахівців. Вона стійка до механічних пошкоджень, триматиметься роками, і надасть приміщенню розкішного й майже палацового вигляду. Єдиний мінус – це декоративна штукатурка, ціна якої вища за всі інші види. Та кого це зупинить на шляху до прекрасного?

– Фасадна штукатурка – вологостійкий варіант, що легко переносить температурні перепади та механічний вплив. Може використовуватись і в приміщенні.

– Ротбанд – варіант для вирівнювання значно деформованих стін, який одночасно виступає і декором для них.

– Оштукатурювання «під старовину» відбувається за допомогою штукатурки, що виглядає як дуже густа фарба. Готове покриття буде виглядати потертим або потрісканим. І це буде стильно!

Корисна порада

Якщо ви визначились із бажаним результатом, консультанту в магазині або онлайн можна надати світлину штукатурки, що сподобалася – і він підбере вам одразу кілька варіантів того, що ви шукаєте. А з вибором моделі допоможе подальша консультація фахівця та відгуки. І ваш дім дійсно засяє індивідуальністю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: