09:57, 21 Лютого 2018

Де у Луцьку порушували на будівництві

За офіційною інформацією у Луцьку порушили законодавство у сфері містобудівної діяльності на 2,542 мільйона гривень штрафів. Серед порушників, як юридичні особи, так і фізичні.

Про це стало відомо сьогодні, 21 лютого, під час засідання міськвиконкому.

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Луцькради провів 162 перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та правил. На 149 об’єктах будівництва виявили правопорушення у сфері містобудівної діяльності, видали 145 приписів про усунення порушень. Основними порушеннями було здійснення самочинного будівництва, розроблення проектної документації з недотриманням будівельних норм, стандартів та правил, проведення будівництва з відхиленням від проектної документації.

За результатами проведених перевірок винесли 144 постанови за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, як на фізичних, так і на  юридичних осіб.

Загальна сума накладених штрафів становить – 2,542 мільйона гривень, з них надійшло до місцевого бюджету – 344,096 тисячі гривень, у судах різних інстанцій перебувають на оскаржені постанови відділу за 2017 рік, сума штрафів яких складає 1, 865 тисячі гривень.

До виконавчої служби надіслали постанови відділу для стягнення в примусовому порядку  з юридичних та фізичних осіб штрафів за 2017 рік у  сумі 332,050 тисячі гривень.

У 2017 році в примусовому порядку через виконавчу службу або за рішенням суду сплатили до місцевого бюджету 194,2 тисячі гривень відповідно до постанов, прийнятих у 2016 році.

Відділ активно веде претензійно-позовну роботу. Станом на 31 грудня 2017 року триває провадження у 33 судових справах, що значно більше у порівнянні з 2016 роком.

Львівський апеляційний адміністративний суд визнав законними та правомірними постанови щодо накладення штрафів на таких правопорушників як ПП «Проектно-виробнича фірма «Луцькпромбудпроект», ФОП Данько О. Г., директор КП «Волинська обласна стоматологічна поліклініка» Дворко І. Л., ПП «Спецпроект», ФОП Солярчук Б. Д. Зазначені рішення суду набрали законної сили, а постанови відділу надіслали до Державної виконавчої служби для примусового виконання.
Вищий адміністративний суд України прийняв рішення щодо скасування постанов першої та апеляційної інстанції, яким припинили дію наказу відділу ДАБК про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція з надбудовою офісної будівлі» на вулиці Лесі Українки, 26» (замовники − Мичко О. А., Вовк В. Б.) та ухвалили повернути справу на новий розгляд до суду через порушення судами вимог матеріального та процесуального права при прийнятті рішення.

На розгляді в суді перебуває три справи про знесення самочинного будівництва, в яких позивачем є відділ державного архітектурно-будівельного контролю міської ради. А саме, адміністративна справа за цивільним позовом до Пятишевої Галини Миколаївни про знесення самочинного будівництва надбудови мансардного поверху над квартирою № 17 на вулиці Лесі Українки, 10; адміністративна справа за позовом відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради до фізичної особи-підприємця Климюка Сергія Володимировича про знесення самочинного будівництва кафе на вулиці Конякіна, 37-а; адміністративна справа за позовом до ФОП Михальчук О. М. про знесення самочинного будівництва добудови кафе на вулиці Електроапаратній, 3.

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: