10:14, 20 Липня 2019

Де на Волині найбільше хворіють на сказ, та які його симптоми

На Волині ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить постійний моніторинг звернень громадян з приводу укусів тваринами до лікувально-профілактичних установ області.

Про це повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.

За останні 10 років на Волині лабораторно підтвердили 382 випадки сказу серед тварин та 1 випадок захворювання серед людей.

Вже з початку 2019 року в області зареєстрували 8 випадків сказу серед тварин. Сказ тварин зареєстрований на шести адміністративних територіях: Турійському, Рожищенському, Любомльському, Маневицькому, Старовижівському та Ківерцівському районах.

За медичною допомогою за 6 місяців 2019 року, до лікувальних закладів звернулось близько 900 волинян, котрі постраждали від укусів тварин. Кожному третьому були призначені щеплення проти сказу.  Проте 50 % з них не отримали повний курс вакцинації: у 10 % підтврдили, що тварина здорова, 40 % або відмовились від щеплень, або самовільно перервали курс вакцинопрофілактики, через свою безпечність щодо даного захворювання.

Серед тварин, які спричинили напади на людей, провідну роль мають тварини наближені до людей: собаки та коти. Проте, 30 % постраждалих були покусані бездоглядними тваринами (переважали коти).

Реєструвався укус тхорем, домашнім конем, ослинення  лисом.

Перші симптоми сказу у людини схожі з симптомами грипу, включаючи підвищену температуру, головний біль і втому. Потім хвороба поширюється на дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та/або центральну нервову систему. У критичній стадії переважають ознаки гіперактивності (буйний сказ) або паралічу (тихий сказ). Як у випадку буйного, так і у випадку тихого сказу параліч розвивається і зрештою приймає форму повного паралічу з подальшою комою і смертю в усіх випадках, що зазвичай наступає унаслідок дихальної недостатності. Без інтенсивного лікування смерть наступає протягом перших семи днів хвороби.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: