21:59, 24 Жовтня 2020

ДБР закінчило розслідування щодо двох міністрів оборони й начальника Генштабу

Слідчі Державного бюро розслідувань працюють над об’ємною справою, яка стосується фактів, пов’язаних з незаконною анексією Криму Росією.

Про це перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков заявив у програмі “Неофіційна розмова” на телеканалі ДІМ, передає «Укрінформ».

“Під час цього розслідування піднімаються документи, які стосуються постачання, продажу військової техніки, її розбазарювання, по суті. Питання, пов’язані з облаштуванням складів. Питання щодо організаційних тем, місцеперебування командних пунктів і так далі”, – повідомив він.

Бабіков впевнений, що в даному процесі потрібно дати оцінку не лише військовим, а й політикам, які приймали рішення скорочувати фінансування і продавати техніку. Багато з них, за його словами, лишаються публічними людьми і продовжують політичну діяльність, прагнучи потрапити до влади знову.

“Є й ті, які хочуть знову потрапити до влади, це дуже великий спектр людей. Проте потрібно дати правову оцінку кожному з них. Це дуже велика, складна, скрупульозна праця, де проводяться десятки експертиз для з’ясування конкретних дій, що призвели до наслідків”,– зазначив він.

Бабіков розповів, що зараз співробітники ДБР закінчили розслідування щодо двох міністрів оборони і начальника Генерального штабу, одного з президентів України. І тепер дали можливість адвокатам ознайомитися з матеріалами кримінальної справи.

Однак, зазначив він, в українському Кримінальному кодексі багато процесуальних складнощів, нюансів, за допомогою яких досвідчені захисники можуть затягувати процес роками, через що українці не бачать результатів і не можуть дати оцінку ефективності роботи як правоохоронній системі і новоствореним антикорупційним органам, так і системі правосуддя в цілому.

“Особлива процедура ознайомлення. Особлива процедура вивчення в суді секретних матеріалів. Маса процесуальних складнощів, які роблять кримінальний процес малоефективним. Ось якщо будь-якого практика запитаєте, який працював за кодексом 1960 року і за кодексом 2012 року, більшість, а іноді переважна більшість, скажуть, що минулий кодекс, радянський, був більш ефективним. По ньому можна було швидше працювати. Так, новий кодекс більше гарантує прав людини під час досудового розслідування. Але в той же час кримінальний процес повинен бути в першу чергу ефективним. Тобто ми маємо бачити фіналом кримінального розслідування вирок суду”, – пояснив Бабіков.

Як відомо, окупації Криму Росією передували (в лютому-березні 2014 року) організовані антиукраїнські виступи в містах Криму, блокада і захоплення стратегічних об’єктів півострова та військових частин ЗСУ підрозділами російської армії, а в деяких випадках – під прикриттям окремих цивільних осіб і новостворених спецслужбами РФ “загонів самооборони Криму”, що поклало початок окупації Криму Росією.

Про “приєднання” Автономної Республіки Крим і Севастополя до РФ Москва оголосила 18 березня 2014 року за результатами так званого референдуму про статус Криму, який відбувся 16 березня 2014 року.

Насильницька анексія Криму, як і псевдореферендум, не визнаються українською державою і більшістю країн, Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеціанської комісії, однак російською владою трактується як “повернення Криму Росії”. Відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, територія Кримського півострова в результаті російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: