15:00, 11 Травня 2023

ДБР повідомило про підозру правоохоронцю та підприємцю, які на Волині незаконно налагодили агробізнес у прикордонній смузі

Працівники ДБР за сприяння керівництва Держприкордонслужби повідомили про підозру прикордоннику з Луцького загону, який сприяв місцевому агропідприємству в самовільному заволодінні 45 гектарами землі у прикордонній смузі.

Про це повідомляють у ДБР.

Фірма орендувала понад 284 га землі у місцевих мешканців — власників паїв. Але комерсант, щоб збільшити прибутки компанії, вирішив розширити посівні площі коштом земель прикордонної смуги.

Начальник відділення прикордонної служби, який погодився на протиправну співпрацю, забезпечив безперешкодний доступ техніки та персоналу бізнесмена до ділянок, які перебувають під особливою охороною.

Працівники незаконно вирубали дерева та чагарники на 45 гектарах і засадили територію сільгосппродукцією. За підрахунками, держава, як законний власник, через самовільне захоплення та використання земель не за призначенням, зазнала збитків у понад 7,2 мільйона гривень.

Також перевіряється, чи постраждала від такого «господарювання» система охорони українського кордону.

Начальника відділення прикордонної служби підозрюють у пособництві в самовільному зайнятті земельних ділянок в зоні особливого режиму використання земель, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 197-1 КК України).

Також підозру в самовільному зайнятті земельних ділянок в зоні особливого режиму використання земель, вчиненому за попередньою змовою групою осіб повідомили керівнику підприємства (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 197-1 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: