18:23, 01 Жовтня 2020

Данія дала дозвіл на експлуатацію «Nord Stream 2»

Енергетичне агентство Данії видало компанії «Nord Stream 2 AG» дозвіл на експлуатацію «Північного потоку-2» на шельфі країни при дотриманні низки умов, що забезпечують безпечну експлуатацію газопроводів.

Як передає «Укрінформ», про це йдеться у прес-релізі на сайті регулятора.

Як зазначається, введення в експлуатацію газопроводу може бути здійснене лише тоді, коли хоча б одна з ліній трубопроводу була випробувана, верифікована і виконані всі відповідні умови, прописані в дозволі на будівництво і експлуатацію.

Дозвіл надається відповідно до розділу 2 виконавчого розпорядження номер 1520 від 15 грудня 2017 року про певні трубопровідні споруди в данських територіальних водах та на континентальному шельфі Данії та відповідно до Конвенції ООН з морського права. Відповідно до цього Данія зобов’язана дозволити будівництво та експлуатацію транзитних трубопроводів.

Наголошується, що трубопровід на данському континентальному шельфі є частиною більшого проекту, що складається з двох паралельних трубопроводів загальною протяжністю 1230 км для транспортування газу з Росії до Німеччини.

Газопровід починається в Росії, проходить через фінські, шведські, данські та німецькі морські райони і виходить на берег Німеччини.

Трубопровід дозволяє транспортувати 55 млрд кубометрів природного газу на рік. Влада Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії вже видала дозволи на цей проект, йдеться у заяві.

Як повідомлялося, обидві палати Конгресу США ухвалили проект закону про оборонний бюджет на наступний рік, у якому передбачили введення санкцій проти компаній, що братимуть участь у добудові газопроводу “Північний потік–2”. Проект закону має бути узгоджений між Сенатом і Палатою представників та підписаний президентом США.

Європейський парламент 17 вересня абсолютною більшістю голосів затвердив резолюцію щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, у якій вимагає, щоб ЄС якнайшвидше запровадив масштабні обмежувальні заходи та посилив наявні санкції проти Росії. У документі, окрім іншого, ідеться про необхідність зупинки будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: