14:28, 11 листопада 2020
«Дайте працювати»: як підприємці у Луцьку мітингували проти карантину вихідного дня
«Ні карантину вихідного дня» та «Ні поліцейському пресингу»: з такими гаслами тисячі представників бізнесу Волині зібралися перед головною адмінбудівлею області.
Всеукраїнська акція рестораторів #МаюПравоПрацювати розпочалася сьогодні, 11 листопада, під стінами Волинської ОДА. Згодом учасники акції протесту вирушили від Київського Майдану проспектом Волі до будівлі ГУ НП у Волинській області. Там представники протестувальників спілкувалися з керівництвом поліції Волині.
О 10.00 тисячі протестувальників прийшли під стіни Волинської ОДА з численними банерами та прапорами. Вони закликали владу області почути їхні вимоги, серед яких протест проти введення карантину вихідного дня, обмеження роботи ресторанного бізнесу тощо. Протестувальники створювали шум, трясучи пластиковими пляшками.
«У нас взагалі три вимоги: Ні – часовим обмеженням в роботі ресторанів! Ні – карантину вихідного дня! Ні – поліцейському пресингу бізнесу! Зараз поліція дуже жорстко рейдами з автоматами в масках пресує після 22:00, блокує роботу закладів. Це незаконно згідно статей Конституції України 42, 43, 33 і п.4 ст.12 Господарського кодексу України. А ще й карантин вихідного дня хочуть ввести. Це взагалі кінець всьому. І ця руйнівна робота ведеться цілеспрямовано проти ресторанів. Це вже створило 500 тисяч безробітних і загрожує створити ще мільйон! А недоїмка ЄСВ в Пенсійний фонд складатиме два мільярди гривень щомісяця. Це я тільки за ресторанну сферу зараз цифри називаю», – прокоментував власник закладу «MOJO» Роман Хорзов.
До учасників мирної акції вийшов заступник голови ОДА Анатолій Костик, який запросив всередину представників ініціативної групи. У будівлі облдержадміністрації організували нараду, під час якої з підприємцями спілкувався він та заступник голови ОДА Олександр Троханенко.
Підприємці передали владі ноту протесту, яку підписали сім тисяч осіб. Роман Хорзов наголошував, що не можна порушувати Конституцію та залишати без роботи 10 тисяч осіб. Він закликав посприяти скасуванню часових обмежень у роботі ресторанів та наголосив, що введення карантину вихідного дня покладе бізнес на лопатки.
Серед інших проблем, які порушували присутні представники бізнесу – відсутність компенсацій витрат від держави, високі штрафи та перевірки, з якими у заклади приїздять озброєні автоматами правоохоронці.
Ресторатор Олег Іванюк наголошував, що акція мирна:
«Ми розуміємо, що ці питання вирішуються не в цих кабінетах. Ми говоримо про те, що там десь на горі саме наш бізнес вирішили обмежити. Люди сьогодні приходять і запитують, за що жити. Вкрай важливо донести це до тих, хто ухвалює рішення. Є потреба ввести локдаун, введіть, але не за рахунок однієї групи», — зазначив він.
Олександр Троханенко зазначив, що донесуть це до уряду, але наголосив ще раз на небезпеці:
«Не дай Боже хто захворіє, будуть переповнені лікарні, не буде куди покласти. Бо лікарні зараз швидко наповнюються».
Керівниця управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук попросила дотримуватися обмежень і вимагати цього від відвідувачів своїх закладів.
Дехто з підприємців у різкій формі зауважував, що на відміну від неї, у них немає зарплати:
«Відмовтеся від неї на три місяці, поживіть в нуль! Я більше боюся дивитися в очі своїм дітям, яких не буде чим нагодувати, ніж боюся коронавірусу!».
У підсумку, керівництво ОДА пообіцяло якнайшвидше донести вимоги підприємців до Уряду.
Після цієї короткої наради учасники акції вирушили ходою проспектом Волі до будівлі ГУ Нацполіції у Волинській області. Тут їхні представники висували свої аргументи очільнику ГУНП Юрію Крошку. Він виправдовував дії поліції тим, що правоохоронці, мовляв, виконують закони та рішення влади та не мають на меті тиснути на бізнес. З його слів, усі обмежувальні заходи спрямовані на захист здоров’я людей, адже навіть серед працівників поліції є чимало тих, хто заразився коронавірусом.
Представники бізнесу наголошували, що наразі постає питання виживання: у випадку введення карантину вихідного дня, втрати виручки будуть катастрофічними, що призведе до скорочення працівників та, як результат, до погіршення криміногенної ситуації. Юрій Крошко пообіцяв передати вимоги представників бізнесу керівництву Нацполіції. Після цього акцію завершили.
Залишити відповідь