17:26, 24 листопада 2023

Чиста вода для здоров’я школярів – «Луцькводоканал» реалізував пілотний проект «THE WATER KIDS» у ліцеї № 22

КП «Луцькводоканал» облаштував новітню систему очищення води, а також питні фонтанчики із чистою високоякісною водою у Луцькому ліцеї № 22. Проект реалізували вперше у Луцькій громаді, однак він уже підтвердив свою важливість, оскільки й діти, і дорослі залюбки споживають чисту, смачну і корисну воду.

Про це повідомили у підприємстві.

Пріоритетом в роботі КП «Луцькводоканал» є турбота про безпечну і якісну питну воду, корисну для здоров’я людини. У Луцьку питна вода від КП «Луцькводоканал» відповідає усім санітарним вимогам якості та безпеки. Однак якщо говорити про якість питної води для дітей, то варто врахувати, що вона має бути спеціально очищеною, збалансованою за своїм мінеральним складом, сприятливою для формування здорового організму і завжди доступною для пиття при першій потребі дитини.

Станція питної води, облаштована у ліцеї № 22, забезпечує доочищення водопровідної води до рівня високоякісної питної води, яка відповідає нормам ДСанПІН і є безпечною та корисною для здоров’я. Очищена вода подається не лише у питні фонтанчики, але і до харчоблока, а отже приготування усього дитячого харчування теж здійснюється на чистій і високоякісній воді.

Така вода додатково очищується від механічних домішок – мулу, іржі, окалини – на спеціальному високопродуктивному картриджі з поліпропіленового волокна. Здійснюється видалення хлору, сторонніх запахів та присмаків, органічних речовин. Вода позбавляється від усіх шкідливих домішок і при цьому зберігає корисні мінерали, в тому числі кальцій, а також проходить через шар високоякісного активованого вугілля для покращення смаку. Також, завдяки високоякісній системі ультрафіолетового знезаражування, здійснюється захист від бактерій та вірусів.

Як зазначало видання «Всеосвіта», у багатьох життєвих ситуаціях потреба дитини в рідині зростає: у спеку, під час або після фізичних навантажень, коли дитина вчиться або хвилюється. При втраті води до 2 % маси тіла (1–1,5 л) активність мозку і працездатність зменшуються на 20 %. Тому діти повинні завжди мати постійний доступ до чистої питної води.

Пити воду варто щоразу, коли відчувається спрага.

Завдання батьків – налагодити питний режим дитини, пояснити, чому важливо пити достатню кількість води та розказати, які напої варто пити, а від чого слід відмовитися.

Завдання школи – забезпечити безперешкодний доступ дітей до питної води.

Враховуючи підвищену потребу дітей у чистій та корисній воді, КП «Луцькводоканал» реалізувало пілотний проект з встановлення питних фонтанчиків і системи очищення води в харчоблоці ліцею № 22. Важливим є те, що підприємство не тільки встановило і запустило систему в роботу, але і здійснюватиме постійний моніторинг якості очищеної води і її відповідності вимогам безпеки. Лабораторія підприємства зможе щоквартально відбирати показники води, відстежувати роботу фільтрів.

«Ми підійшли до реалізації проєкту комплексно і детально, створивши дітям комфортні й безпечні умови для пиття, – зазначає керівник КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк. – Діти споживають воду безконтактно, а отже цілком безпечно, вони дуже позитивно сприймають креативне оформлення питної зони, де є навіть тематичне графіті. Сучасні діти звикають до якості й інновацій, тому такий підхід їм до вподоби. А черги до фонтанчиків і постійне споживання дітьми й учителями води в великих обсягах підтверджують, наскільки цей підхід ефективний і потрібний».

До слова, такий проект забезпечує й економію сімейного бюджету, адже батьки витрачають чимало коштів на купівлю бутельованої води дитині з собою. В масштабах школи, де навчається 1500 учнів, сумарна економія батьків вражає – це понад 50 тисяч гривень на місяць. Окрім економії, відпадає й потреба дбати про наявність пляшки води, про її якість, а також вирішується проблема необхідності постійно носити воду з собою.

Якщо серед батьків і учнів шкіл з’явиться запит на облаштування питних фонтанчиків і систем очищення води в інших школах Луцька, то КП «Луцькводоканал» готове брати на себе відповідальність і знаходити шляхи для реалізації проекту, щоб він став загальноміським.

Облаштування комплексу з питних фонтанчиків і очищення води в ліцеї вартувало з усіма роботами «під ключ» близько 180 тисяч гривень на одному об’єкті. Це – кошти підприємства, а також підтримка меценатів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: