18:31, 30 Серпня 2021

Чи варто ставити прямий диван під вікном: плюси та мінуси рішення*

Зазвичай диван ставлять під довгою стіною, перпендикулярною до вікна. Це найбільш поширений варіант розташування. Але, якщо ви шукаєте щось нове, можна спробувати поставити м’які меблі й безпосередньо під вікном. При цьому варто врахувати ряд переваг та недоліків такого рішення.

Переваги

Плюси розташування дивану під вікном:

– Чудове природне освітлення. Читати без лампи можна навіть рано вранці чи ввечері, коли в дальніх частинах кімнати вже темніє і потрібно вмикати електричне освітлення.

– Узголів’я може приховати непривабливий вид з вікна – стіну сусіднього будинку, паркан, автостоянку або промислову зону. Для цього підбирайте прямі дивани з високим узголів’ям – https://eurodivan.com.ua/pryamie-divany/.

– Таке планування дозволяє економити простір у маленькій кімнаті, оскільки місце під вікном зазвичай лишається вільним. Ви отримуєте більше простору для інших меблів, таких як шафа, туалетний столик, крісло тощо.

– Зручно встановлювати диван-ліжко. У розкладеному вигляді воно не буде повністю перекривати прохід, як це може статися у випадку з встановленням перпендикулярно до вікна.

– Немає обмежень щодо форми, матеріалу або розміру узголів’я. Ефектно виглядатимуть як високі, так і низькі, різьблені або м’які узголів’я. Однак ретельно визначайте ширину дивану, аби не перекрити доступ до балконних дверей.

Мінуси

Тепер кілька слів про недоліки розташування дивану під вікном:

– Можуть бути перекриті радіатори опалення. У такому випадку тепле повітря погано циркулюватиме кімнатою, і в приміщенні буде прохолодніше. Також лікарі не радять спати безпосередньо біля джерела обігріву.

– Якщо ви любите спати з відкритим вікном, то ризикуєте захворіти через протяг. Люди втрачають більшу частину тепла через голову. Тому принаймні постарайтеся лягати так, щоб голова не була розташована безпосередньо під вікном.

– Світло ліхтарів і цікаві погляди перехожих можуть викликати дискомфорт, якщо кімната розташована на першому поверсі. Щільні жалюзі або штори допоможуть вам вирішити цю проблему.

– Ускладнюється доступ до вазонів та інших предметів, розташованих на підвіконні. Масивні речі доведеться прибрати з міркувань безпеки.

На закінчення можна сказати, що розташування дивану – це питання особистого вибору. Пам’ятайте, що вікно – це те, що ми бачимо перш за все при вході в кімнату. Тому диван на тлі штор може стати центральним елементом, який привертає увагу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: