12:35, 21 Серпня 2020

Чи можна займатися сексом під час вагітності: про що має знати жінка*

Секс – це складова частина любовних стосунків з партнером. Якщо у вас здорова вагітність, ви можете займатися сексом без обмежень. Справа лише у виборі поз, які зручні та безпечні для вагітної жінки. Але певні застереження для сексу при надії усе ж є. 

Про них ми запитали експертів легендарного бренду “Durex”.

Коли секс під час вагітності небезпечний

Секс не шкодить дитині під час вагітності. М’язи матки та навколоплідні води, які оточують дитину в утробі, допомагають захистити її. Слизова пробка захищає дитину від інфекцій. Та за певних ускладнень займатися сексом під час вагітності можна лише після консультації з лікарем, а саме:

– багатоплідна вагітність;

– жінка мала викидень у минулому чи є ризик викидня під час поточної вагітності;

– є ознаки передчасних пологів;

– попередня дитина недоношена, тобто народилася до 37 тижня вагітності;

– ослаблена шийка матки, коли вона відкривається раніше, ніж потрібно;

– передлежання плаценти – плацента лежить дуже низько у матці та закриває повністю або частину шийки.

Важливо! Якщо відчуваєте біль під час статевого акту, повідомте про це гінеколога.

Якщо виникла сильна кровотеча, на кшталт менструальної кровотечі, відбулося підтікання навколоплідних вод або розпочалися хворобливі спазми, які не минають після близькості, негайно зателефонуйте лікареві або зверніться до відділення невідкладної медичної допомоги.

Як вагітність впливає на статеве життя

Інтерес до сексу може змінюватися протягом усього терміну вагітності. Підвищення та зниження рівня гормонів, інші зміни у тілі сильно впливають на статевий потяг.

“Аби збільшити бажання до сексу у майбутньої мами, під час попередніх ласк використовуйте гель Durex Intense, – радять експерти бренду.

Які сексуальні відчуття має жінка при надії

Перший триместр. Зміна рівня гормонів на ранніх термінах вагітності та поява круглих форм змушує жінку відчувати себе сексуальною.

Але ці зміни навпаки можуть спровокувати незручності, що зменшать жіночу зацікавленість у сексі. Наприклад, відчуття втоми, біль у животі, нудота, біль у грудях та часті позиви до сечовиділення.

Другий триместр. Дискомфорт, який був у першому триместрі, минає або жінка починає краще справлятися з ним. Живіт росте, але його розмір ще дозволяє комфортно займатися сексом. Потяг зростає. Додатковий кровообіг в області тазу полегшує процес досягнення оргазму.

Третій триместр. Якщо обидва партнери бажають близькості, можна займатися “постільними справами” до народження дитини. Та тільки з дозволу лікаря.

Деякі улюблені пози стають незручними, наприклад, місіонерська. Чим ближча дата пологів, тим більше жінка втрачає інтерес до сексу, бо зосереджується на народженні немовляти.

Яким би не був ваш настрій, обговорюйте все з коханим чоловіком. Сексуальні бажання партнера також можуть зростати чи згасати. Це нормально. Адже ви готуєтесь стати батьками, і турбота про здоров’я матері та дитини може вийти на перший план. Залишайтеся люблячими та близькими, навіть якщо не бажаєте займатися сексом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: