16:57, 30 Червня 2022

Чи безпечна для споживання питна вода на Волині

Про забезпечення населення області питною водою розповів начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби Волині Назар Орел.

Про це стало відомо під час обласної комісії ТЕБ та НС, що відбулася вчора, 29 червня, під керівництвом начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

«Результати лабораторних досліджень проб питної води свідчать про її безпеку в епідемічному відношенні. В окремих джерелах водопостачання спостерігаємо підвищений вміст заліза. Це може бути від зношених труб водопостачання, або ж його природним надлишком у підземних водах певних територій нашого регіону», – зазначив Назар Орел.

Варто зазначити, що під наглядом Держпродспоживслужби Волині перебуває 261 водопровід централізованого водопостачання та 792 об’єкти нецентралізованого, основна частина яких – це артезіанські свердловини закладів освіти. Для питних потреб населення використовують воду виключно з підземних джерел та свердловин.

Юрій Погуляйко зазначив, що необхідно й надалі проводити перевірки якості питної води та визначити перелік резервних джерел на випадок аварій чи забруднень.

Тож члени комісії вирішили продовжити роботу щодо обстеження централізованого та нецентралізованого питного водопостачання. Також доручили головам райдержадміністрацій, міським, селищним, сільським головам громад провести інвентаризацію водозаборів підземних вод, взяти на баланс безгосподарні артсвердловини та здійснювати лабораторний контроль показників якості та безпечності питної води.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: