19:35, 21 Січня 2022

Чотири причини читати дітям казки*

Батьки складали та читали казки для дітей у всі часи. Ці твори не тільки розважають малюків, але й сприяють кращому їх розвитку. У величезній різноманітності книжок педагоги та психологи радять обирати не лише сучасні твори, а й українські народні казки, оскільки вони цікаві та корисні. Книгарня «Є» пропонує широкий вибір видань для дітей та наводить чотири причини, які переконають вас частіше читати малечі казки.

Розширення словникового запасу та тренування пам’яті

Діти, яким читають казки, вчаться говорити складно та зрозуміло. Їм простіше висловлювати свої думки та емоції завдяки розширеному словниковому запасу. Оскільки книжкова мова складніша за розмовну, діти починають краще концентруватися і утримувати свою увагу. Читання казок вголос — чудовий спосіб підготовки до самостійного читання. Дитина, яка навчилася сприймати прості сюжети на слух, легше перейде до розуміння тексту за перших спроб самостійного читання.

Сприяння розвитку фантазії

Казки вчать дітей мріяти, сприяють розвитку творчих даних, які спочатку є у кожної людини. У казках про тварин часто присутні такі прийоми як зміна голосу, несподіваний переляк, маскування, які діти потім можуть використовувати під час ігор з батьками або в дитячому колективі.

Формування та розширення світогляду

Казки народів світу та українські допомагають дитині дізнатися про людей різних національностей, традиції, різні природні умови. А твори про тварин не лише розповідають про собак і котів, лисиць і ведмедів, але й дають уявлення про їх звички, характер, про те, як їх доглядати і чим годувати, де вони живуть і кого бояться. Діти легко запам’ятовують нову інформацію, тому батьки можуть вибирати казки з різними сюжетами, щоб дитина змогла дізнатися більше про навколишній світ.

Сприяння вихованню

Завдяки казкам діти вчаться розбиратися у повсякденних речах, розуміти світ, аналізувати та шукати вихід зі складних ситуацій. Дитячі казки не дають стандартних рішень тієї чи іншої проблеми, вони прищеплюють навичку пошуку рішення. Казковий світ досить простий, але в казці обов’язково буде порушена одна з важливих для дитини тем — щедрість і жадібність, добро і зло, самотність та дружба.

Казки — чудовий спосіб розповісти дитині про різні життєві ситуації. Вони допомагають адаптуватися до реального життя. Діти, які слухають казки, краще та швидше розвиваються, частіше виявляють бажання навчитися читати.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: