16:06, 25 Травня 2020

Чорногорія оголосила себе першою в Європі країною без коронавірусу

Чорногорія проголосила себе першою у Європі країною, що поборола коронавірус. 

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “RTCG”.

Через 68 днів після виявлення першого випадку COVID-19 в Чорногорії станом на 24 травня не залишилося жодного активного випадку захворювання.

“Чорногорія — вільна від коронавірусу. Більше немає випадків COVID-19, оголосив щойно Інститут громадського здоров’я Чорногорії”, — йдеться в офіційному повідомленні чорногорського уряду у “Twitter”.

Міністр охорони здоров’я Кенена Храповіч заявив у понеділок, що Чорногорія стала останньою європейською країною, яка зареєструвала COVID-19, і першою, якій вдалося викорінити вірус. Він підкреслив, що перемога над епідемією є спільним успіхом працівників системи охорони здоров’я та громадян.

“У наступні дні відповідальна поведінка та спільна охорона здоров’я – це наш козир, щоб продовжувати пишатися титулом вільної від коронавірусу держави, яка показала, що знає, як протистояти небезпечному ворогу, що підкорив всю планету”, — сказав Храповіч.

Інституту громадського здоров’я Чорногорії готовий оголосити про завершення епідемії на початку червня, якщо нових випадків зараження не буде і надалі.

У Чорногорії 324 людини захворіли на коронавірус з початку епідемії, 315 видужали, 9 пацієнтів померли.

Крім Чорногорії, Фарерські острови, автономний регіон Данії, є єдиною територією у Європі, де на даний момент немає пацієнтів з коронавірусом.

Нагадамо, раніше Словенія першою в Європі оголосила про завершення епідемії, але в країні все ще залишаються хворі з підтвердженою інфекцією. 16 пацієнтів лікуються у словенських лікарнях, троє з яких у реанімації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: