19:23, 26 Квітня 2018

Чорнобильська катастрофа: фото, документи та артефакти

Сьогодні, 26 квітня, минає 32 роки з дня страшної трагедії, що сколихнула весь світ та зробила на тисячі років непридатною для життя значну зону Полісся.

Інтернет-видання «Волинь Online» пропонує коротку екскурсію музеєм, присвяченим Чорнобильській катастрофі.

Національний музей «Чорнобиль» розташований в історичній частині Києва на Подолі. В експозиції серед понад семи тисяч експонатів – розсекречені документи, особисті речі ліквідаторів аварії 1986 року на ЧАЕС, низка одиниць техніки, що використовувалася у зоні відчуження (від бронетранспортера до «швидкої»), фотодокументи, зворушливі листи дітей ліквідаторів батькам, які помирали у лікарні, отримавши фатальну дозу опромінення тощо.

Одна із зал музею оформлена у вигляді кришки реактора типу РБМК, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Тут створили інсталяцію з використанням атрибутів церкви та захисних костюмів, а зі світлин дітей з Чорнобильської зони створили колаж, що нагадує за формою кришку реактора.

Прикріплений до стелі човник, наповнений дитячими іграшками, також присвячений трагічній долі дітей Чорнобильської зони. Над сходинками вивішені таблички з назвами усіх населених пунктів зони, жителі яких були відселені.

В електронній книзі пам’яті можна знайти інформацію про тисячі ліквідаторів аварії на ЧАЕС з фото та деталями біографії.

«Ми з тобою, Сакура-сестра, молимось за зцілення від ран. Не здавайся. Брат твій Київський Каштан», — ці рядки написані українською та японською мовами у рамках міжнародної виставки «Окіагарі кобоші для Фукушіми: солідарність від України». У проекті представлені традиційні японські талісмани-обереги окіагарі-кобоші (дослівно – «маленький монах, який встає»), розписані японськими та українськими митцями, дітьми, евакуйованими з зони відчуження, ліквідаторами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: