16:37, 10 Березня 2021

Чому варто обирати рулонні штори*

У сучасних інтер’єрних рішеннях, які створюють професійні дизайнери, частіше використовують рулонні штори. Такі оригінальні вироби добре поєднуються зі стилями, відрізняються максимальною практичністю та достойними естетичними показниками. Системи можна купити готові або замовити індивідуальне виробництво. Деякі майстри самі можуть зробити для себе такі вироби, скористувавшись відео уроками та покроковими інструкціями на сайтах.

Перевагами таких виробів називають:

– доступна ціна;

– привабливий зовнішній вигляд;

– легкість в експлуатації;

– легкість у догляді за виробами.

Конструкція

За конструкцією рулонні штори надзвичайно прості. Скляну поверхню вікна закриває полотно, яке при необхідності можна підняти та скрутити в рулон. Функціонування системи забезпечується за рахунок валу, направляючої, нижньої планки та механізмом управління.

Для полотна необхідно забезпечити необхідне положення, відрегулювати інтенсивність освітлення. Якщо штора повністю розвернута, то вона закриває вікно, в зібраному вигляді вона формує невеликий рулон, та повністю відкриває вікно. Вироби можуть відрізнятися по довжині, товщині вала, матеріалом виготовлення полотна.

Закриті конструкції

Крім стандартних відкритих систем виробники пропонують закриті типи штор. За структурою вони аналогічні традиційним. У складі конструкції є вал, полотно, механізм для управління та нижня планка, яка утримує правильну форму штори.

Відмінністю є направляюча в формі П та наявність короба, в якому розміщений зібраний рулон. Закриті конструкції мають свої переваги. вони маскують рулон, забезпечують щільність прилягання до скла, запобігають провисанню, коли вікно знаходиться у відкритому положенні.

Типи механізмів для управління

Управління рухом полотна, установка нижнього положення може бути виконана кількома типами механізмів — ланцюжковий, пружинний, електричний. Простим варіантом є ланцюжок, який одягається на зубчатий край вала. Перевагами таких конструкцій можна назвати їх вартість та можливість відремонтувати у випадку пошкодження. Також ланцюг можна встановити з будь-якого боку, що забезпечує комфорт у користуванні лівшам.

Легкість управління забезпечується пружинною системою, яка автоматично встановлює необхідне положення полотна. Конструкції з пружинами можуть бути по ширині близько 1,5 метрів. Це дозволяє вибрати моделі під стандартні розміри вікон. Негативною стороною таких конструкцій може бути їх ослаблення в процесі експлуатації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: