09:41, 17 Грудня 2021

Черги на кордоні: як держава намагається вирішити проблему на ПП «Ягодин»

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко наголосив, що держава вживає вичерпні заходи для врегулювання ситуації, що склалася на ПП «Ягодин».

Про це йшлося під час брифінгу 16 грудня за участю керівництва області, Митної служби та Прикордонної служби України щодо нових правил в’їзду у Республіку Польща, які передбачають обов’язкову наявність негативного ПЛР-тесту  (або антиген тесту) у додаток до сертифікату вакцинації проти COVID-19, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Як відомо, із 15 грудня Уряд Польщі посилив карантинні обмеження. Зокрема особи, які в’їжджають до цієї країни з-за меж Шенгенської зони, повинні пред’явити негативний тест (ПЛР або антиген), який зроблений не раніше ніж за 24 години до перетину кордону. Вимога тесту стосується навіть повністю вакцинованих громадян.

Це своєю чергою спричинило черги на державному кордоні та складнощі для українських громадян, перевізників та експортерів. Зокрема, з початку доби через відсутність такого тесту у водіїв у пункт пропуску Ягодин з польського Дорогуська уже повернули 51 транспортний засіб.

Відповідно держава вживає термінові заходи для забезпечення необхідних умов для тестування та веде перемовини із польською стороною для пом’якшення умов перетину кордону для водіїв вантажівок.

«Працюємо над тим, щоб до кінця сьогоднішнього дня поблизу пункту пропуску працювала наша державна лабораторія для проведення ПЛР-тестування, також ми звернулись до приватних структур, які нам допоможуть із оперативним проведенням тестів. Тобто, держава вживає усі вичерпні заходи для врегулювання ситуації, що склалася на ПП «Ягодин» у зв’язку із новими правилами в’їзду в Республіку Польща», – наголосив перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко.

Як повідомив керівник Волинської митниці Артем Гузь, черга з вантажних автомобілів станом на 13:00 становила близько 460 транспортних засобів. Черг на пасажирському напрямку не було.

«Технологічна схема митного посту по вантажному напряму дозволяє оформляти 20-25 вантажних транспортних засобів на годину. Ми зі своєї сторони посилили в’їзний напрям, збільшили кількість інспекторів, які здійснюють оформлення. На цей час ми фактично робимо 30-35 оформлень за годину. Ключова проблема у тому, що водії, які перебувають у черзі, роблять ПЛР-тестування і не встигають за 24 години перетнути кордон. Тож ми намагаємося максимально швидко робити митне оформлення. Також до кінця дня тут вже працюватиме державна лабораторія, котра робитиме швидкі тести на антиген. Гадаю, що буквально за день-два ця ситуація вирівняється. Нинішня черга утворилась, бо водії не знали про нововведення», – розповів Артем Гузь під час брифінгу.

Загалом, нововведення, на думку головного державного санітарного лікаря області Наталії Янко, викликані тим, що усі держави ретельно аналізують рівень захворюваності та відслідковують мутації вірусу, і залежно від епідситуації вводять додаткові обмеження.

«Для того, щоби економічно не постраждали наші громадяни та бізнес, облдержадміністрація, прикордонники та митники звернулись до нас, аби врегулювати ситуацію. Ми працюватимемо цілодобово, доки це буде потрібно», – зауважила Наталія Янко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: