16:33, 06 листопада 2018

Через «Ягодин» намагались незаконно перевезти авто на єврономерах

У зоні діяльності Волинської митниці ДФС продовжуються спроби громадян ввезти легкові автомобілі на польській реєстрації за фіктивними нотаріальними дорученнями. Зокрема, у пункті пропуску Ягодин виявлений документ, який нібито посвідчував нотаріус Канцелярії у місті Люблін на право користування автомобілем «Renault Megane».

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Його пред’явив тимчасово не працюючий житель міста Запоріжжя, намагаючись ввезти авто у митному режимі «транзит». На запит волинських митників польський нотаріус спростував факт оформлення цього документу. Відтак, автомобіль, оцінений у понад 120 тисяч гривень, вилучили на склад митниці до прийняття остаточного рішення у справі судом. Порушнику згідно статті 483 Митного Кодексу України за подання митникам документа, одержаного незаконним шляхом, загрожує конфіскація транспортного засобу та штраф у розмірі 100 відсотків його вартості.

“Фіктивні нотаріальні доручення стали у 2018 році одним із найпоширеніших видів правопорушень, до яких вдаються організатори транскордонних шахрайств щодо автомобілів на європейській реєстрації у зоні діяльності Волинської митниці, – коментує її керівник Євгеній Шелігацький. – Дається взнаки географічне розташування Волині та особливості її пунктів пропуску – шість призначені виключно для автомобільного сполучення”.

За цією ознакою протягом року уже  склали 53 протоколи. Суди розглянули і винесли остаточні рішення у 28 справах. У результаті конфіскували автомобілів на суму 1,9 млн грн. Ще наклали штрафів на таку ж суму – 1,9 млн грн, що підлягають стягненню згідно із Законом України «Про виконавче провадження».

Особливістю цих справ є фактичне вчинення злочину підробки документів на території іншої держави, тому можливості української правоохоронної системи викрити та притягнути до відповідальності фальсифікаторів дуже обмежені.

“Тож вкотре застерігаю громадян України: ваші протиправні плани заощадити виливаються у суттєві втрати для родинного бюджету на користь державного.  Це ж стосується і громадян, які за винагороду довіряють свої особисті документи третім особам. Будьте обачними, дотримуйтесь митних правил і не беріть участі у сумнівних транскордонних оборудках”, – попереджає  в.о. начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: