11:42, 26 листопада 2019
Через витоки у Луцьку низка будинків залишаються без тепла
Директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський поінформував учасників оперативної наради про початок опалювального сезону 2019-2020 рр. Він зауважив, що враховуючи погодні умови опалювальний сезон в місті Луцьку розпочався 30 жовтня після пониження середньодобової температури зовнішнього повітря протягом трьох діб нижче +8ºС. В першу чергу здійснили забезпечення теплом дитячих, лікувальних та навчальних закладів.
Про це йдеться на сайті Луцькради.
Станом на 25 листопада теплоносій подали у всі дитячі, лікувальні, учбові заклади та житлові будинки. Іван Скорупський розповів, що з 52 котелень підприємства в роботу запустили 48, 3 котельні перебувають в резерві (Ковельська, 9, Конякіна, 24-к та Лесі Українки, 24), твердопаливна котельня на пр. Відродження, 15-б перебуває на консервації.
Він повідомив, що з 2 грудня підключать котельню на вулиці Конякіна, 24 к, що дасть можливість покращити теплопостачання для мешканців Завокзального мікрорайону.
У міжопалювальний період підприємство завершило будівництво нової твердопаливної котельні по вул. Боженка, 32 потужністю 5 МВТ та виконало реконструкцію дев’яти котелень з заміною теплотехнічного обладнання.
З початком опалювального сезону на теплових мережах виявили ряд витоків теплоносія, які усувалися в аварійному порядку та відновлення послуг з теплопостачання.
Іван Скорупський зауважив, що через витоки на мережах без теплопостачання нині залишаються Будинок побуту на пр. Соборності, 11 а, приміщення ЖКП № 7, БТІ та медичного коледжу на вулиці Січовій, на вулиці Мазепи, 10, 12, 14. Він запевнив присутніх, що за сьогодні-завтра завершать усі роботи і подадуть теплоносій на ці об’єкти.
На котельні на вул. Боженка, 32 на повну потужність запустили твердопаливний котел, який повністю забезпечує мешканців 4-го та 5-го мікрорайонів гарячою водою, що дозволило підприємству заощаджувати на використанні природного газу та зменшити вартість послуги з постачання гарячої води для мешканців на 10 %. Опалення осель мешканців вказаних районів забезпечують котли, що працюють на природному газі.
Іван Скорупський зазначив, що з початку опалювального сезону до ДКП “Луцьктепло” надійшло 428 скарг від споживачів. За його словами, на усі звернення відреагували. У 10 % випадків справді були проблеми, які усунули.
За його словами, часто у житлових будинках, де встановлені загальнобудинкові вузли обліку теплової енергії, мешканці самовільно частково прикривають запірну арматуру, для зменшення споживання теплової енергії, що призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи централізованого опалення і, як наслідок, викликає потік скарг від мешканців цих будинків. Він наголосив, що цього робити не можна. Лічильники для обліку теплової енергії, а не для регулювання подачі теплоносія.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад підтримав директора ДКП “Луцьктепло” й додав, що для економії коштів мешканцям багатоквартирних будинків необхідно встановлювати індивідуальні теплові пункти. За його словами, вони дають можливість змінювати силу подачі теплоносія і при цьому не розбалонсовують систему. В усіх квартирах буде однаково тепло. Перекриваючи запірну арматуру перед лічильником зменшується тиск подачі тепла у будинок і в окремих квартирах чи стояках стають холодними батереї, бо вода не доходиме туди нормально.
Залишити відповідь