12:16, 30 Січня 2019

Через «Устилуг» чоловік хотів незаконно ввезти 290 пар шкарпеток

Волинські митники у пункті пропуску Устилуг упередили протиправний намір волинянина ввезти в Україну без оподаткування дрібні партії товарів.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

«Для особистого використання» чоловіку знадобилося 350 комплектів щіток – «автодвірників» та 290 пар шкарпеток. Вартість товару – відповідно 21 та 15 тис грн. Оскільки цей же водій ввозив ще й телевізор, то загальні вага та фактурна вартість закупленого у Польщі значно перевищували норми ввезення на особу.

Нагадаємо, громадянин, який був відсутній в Україні більше ніж 24 години та який в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин, має право без оподаткування ввезти через автомобільний пункт пропуску до 50 кг товару для особистого використання, фактурна вартість якого не перевищує 500 євро.

Тобто, своїми діями громадянин порушив одразу кілька вимог Митного Кодексу України: протиправно використав «зелений коридор» як форму декларування шляхом вчинення дій та протиправно не задекларував весь товар, який підлягав обов’язковому декларуванню зі сплатою митних платежів.

Тому телевізор, який не підлягав письмовому декларуванню та оподаткуванню, не підпадав під обмеження щодо переміщення на митну територію України, у громадянина не вилучали. Автодвірники та шкарпетки здали на склад митниці до остаточного рішення суду.

Санкції статей 471, 472 Митного Кодексу передбачають накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення з конфіскацією цих товарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: