14:31, 05 Грудня 2023

Через блокування на кордоні з Польщею експорт знизився на 40 %

Унаслідок блокування українсько-польського кордону експорт через ці пункти пропуску знизився на 40 %, а держбюджет України втратив 9,3 мільярда гривень через недонадходження митних платежів.

Про це заявив у ефірі телемарафону «Єдині новини» голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає кореспондент «Укрінформу».

«Безперечно, це потужний удар по нашій економіці та по нашому експорту… Ми маємо на 40 % зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 мільйонів євро тільки за перші два тижні цієї блокади… А якщо говорити про бюджет, то за результатами листопада можемо чітко визначити, що бюджет втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів. Це величезні гроші, які недоотримала армія і які конче нам сьогодні потрібні», – заявив народний депутат.

За його словами, на сьогодні маємо недовиконання плану по митниці на 19 %, хоча у жовтні було перевиконання.

«Уряди цих країн (де перевізники блокують кордон – ред.) не повинні очікувати, поки ситуація стане критичною. Вони повинні зрозуміти, що ця ситуація б’є по них. Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС», – наголосив голова парламенського комітету.

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

23 листопада польські аграрії долучилися до протесту і, висуваючи свої вимоги, розпочали блокування руху вантажного транспорту на пункті пропуску «Медика – Шегині» поблизу Перемишля.

Спілка перевізників Словаччини 1 грудня о 16:05 розпочала блокування руху вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке» на кордоні з Україною.

Станом на ранок 5 грудня рух для вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке» розблокований.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: