08:44, 20 Травня 2020

Чехія, Словаччина і Австрія взаємно відкриють кордони до середини червня

Чехія, Словаччина і Австрія вирішили взаємно відкрити кордони до середини червня.

Про це заявив глава МЗС Томаш Петршичек після переговорів 19 травня  зі своїми колегами Іваном Корчком і Александром Шалленбергом, повідомляється на сайті МЗС ЧР, пише «Укрінформ».

«Ми повертаємося до нормального стану, і це стосується також і подорожей. Наша мета – відкрити кордони між Чехією, Австрією та Словаччиною до середини червня, навіть без необхідності подавати негативні тести чи проходження карантину», – сказав глава чеської дипломатії.

Петршичек зазначив, що правила застосовуватимуться до всіх громадян країн так званого Славківського формату (Чехія, Словаччина, Австрія), коли йтиметься про подорожі. Уже є домовленість з Австрією. Переговори зі Словаччиною ще триватимуть у найближчі дні. Деталі відкриття кордону мають бути зрозумілими протягом наступного тижня. Остаточне рішення щодо відновлення вільного руху зі Словаччиною та Австрією буде залежати від розвитку епідеміологічної ситуації в найближчі два тижні.

«У середині червня міг би бути створений мінішенген без необхідності перевірок, тестів чи карантину», – додав міністр.

Він також поінформував, що найближчими днями Прага також хоче запросити Угорщину, яка має схожу епідеміологічну ситуацію, до цієї моделі.

Чеський міністр нагадав, що подібні переговори також заплановані з іншими країнами-сусідами.

«Я вірю, що кордони з Німеччиною та Польщею відкриються найпізніше до кінця червня», – сказав він.

Цього тижня Міністерство закордонних справ продовжує інтенсивні консультації з Болгарією, Словенією та Хорватією з тим, аби чеські громадяни могли провести цей літній сезон за кордоном максимально безпечно.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: