08:15, 15 Лютого 2021

Чехія продовжила надзвичайний стан до кінця лютого

Уряд Чехії все ж продовжив надзвичайний стан у країні до кінця лютого, хоча це рішення раніше не підтримали в парламенті.

У цьому уряду допомогли гетьмани країв, — повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

«Ситуація погана, британська мутація (коронавірусу — ред.) поширюється. Ми не можемо дозволити себе послаблення (локдауну – ред.). Ми не змогли продовжити надзвичайний стан за допомогою депутатів, тож я дякую гетьманам», — заявив прем’єр-міністр Андрей Бабіш на брифінгу після наради з очільниками країв.

Він підкреслив, що головне наразі — зберегти життя громадян.

“Непродовження надзвичайного стану загрожувало б крахом системи охорони здоров’я”, — заявив Бабіш.

За минулу добу, за даними МОЗ, у Чехії зафіксували 5118 нових випадків зараження коронавірусом, що приблизно на 300 більше, ніж у попередню суботу. Кількість госпіталізованих зменшилася до 5456, що є найменшим показником з 27 грудня. Наразі у Чехії на COVID-19 хворіють понад 103 тисячі людей (від початку пандемії загалом заразилися коронавірусом 1 088 009). За час пандемії померли 18 143 інфіковані.

Як повідомлялося, минулого четверга нижня палата чеського парламенту після запеклих дебатів не підтримала прохання уряду щодо продовження на 30 днів надзвичайного стану, термін якого мав спливати у ніч проти 15 лютого.

З 14 лютого Німеччина запровадила тотальний контроль на кордоні з Чехією через погану епідеміологічну ситуацію в сусідній країні. Дозвіл на в’їзд мають лише ті жителі Чехії, які працюють у закладах охорони здоров’я ФРН.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: