08:44, 22 Квітня 2021

Чехія оголосила Росії дедлайн для повернення своїх дипломатів

Офіційна Прага дала Москві час до полудня 22 квітня повернути всіх висланих чеських дипломатів – в іншому разі кількість російських дипломатів у Чехії буде приведена у відповідність до чисельності чеських дипломатів у РФ.

Про таке рішення повідомив на брифінгу новопризначений міністр закордонних справ ЧР Якуб Кулганек після зустрічі з послом РФ у Чехії Олександром Змеєвським, передає кореспондент “Укрінформу”.

«Я поінформував посла про таке: РФ має час до завтра до 12:00. щоби дозволила повернення всіх висланих дипломатів до посольства в Москві. Якщо наші дипломати не матимуть можливості повернутися до Москви, завтра від півдня я прийму рішення щодо зниження кількості працівників у посольстві РФ у Празі так, щоби вона відповідала нинішньому стану ситуації в чеському посольстві в Москві», – заявив Кулганек.

Він поінформував, що з цим рішенням згодні президент і голова чеського уряду.

Глава МЗС ЧР зазначив, що з огляду на чисельність відповідних посольств, видворення 18 російських офіцерів спецслужб нічим не грозить нормальному функціонуванню російського диппредставництва в Празі. Натомість реакція російської сторони – вислати 20 чеських дипломатів, у тому числі заступника посла – фактично паралізувала роботу посольства Чехії.

Російському послу було виголошено протест.

Кулганек нагадав, що Чехія реагувала на нові дані контррозвідки щодо причетності ГРУ до вибухів на складах зброї в 2014 році на сході країни як суверенна держава.

Міністр закордонних справ ЧР назвав відносини з Росією, які значно погіршилися, найбільшим тягарем у зовнішньої політиці Чехії.

Як повідомлялося, Кулганек був призначений міністром закордонних справ Чехії лише сьогодні. Він очолив чеську дипломатичну службу в той момент, коли відносини між Чеською Республікою та Росією загострилися до найвищого, за оцінками деяких експертів, з 1968 року рівня. Причиною стало викриття чеською контррозвідкою участі агентів ГРУ у вибухах у Врбетицях, під час яких загинули 2 людини і було завдано великої матеріальної шкоди.

У посольстві ЧР у Москві залишилося 5 дипломатів і 19 технічних працівників. Тоді як у російському посольстві до висилки дипломатів було понад 130 працівників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: