12:20, 24 Вересня 2021

Чашки для кави: як обрати*

Кава не тільки бадьорить, але є цілющим еліксиром для багатьох поціновувачів прекрасного. Майже у кожного другого ранок починається саме з чашечки ароматного напою. Крім способу приготування і різновиду зерен, особливу роль відіграє посуд, а саме чашка для кави.

Кавові чашки – посуду багато не буває

Вважається, що перший посуд для кавового напою з’явилася в Ефіопії. Сучасні чашки для кави мають товсті стінки, довго зберігають тепло, відрізняються об’ємом, мають зручну форму і приємний зовнішній вигляд. У спеціалізованому інтернет-магазині “Мир посуды” можна підібрати і купити вироби, виконані з кераміки, фарфору або скла.

Чим міцніше напій, тим менше об’ємом повинна бути посуд. Найменші чашки – 35-60 мл. Вони призначені для еспресо. Висота виробу – до 5 см. Виробники пропонують варіанти: 70-90 мл, 170-220 мл, 180-220 мл, 220-360 мл, від 300 мл.

Відрізняються кавові чаші не тільки обсягом, але і конфігурацією. Можна купити:

– Конусоподібну;

– З широкою верхньою частиною;

– Високу, але вузьку модель.

У каталогах багатьох брендів запропоновані чашки, виконані з чеської, японської та англійської порцеляни. Цей матеріал вважається символом розкоші і неповторного смаку. Англійські варіанти відрізняються витонченим дизайном з урахуванням традицій. Основні ознаки японської посуду – глянець і досконала білизна. Особливістю чеських виробів є висока якість, оригінальний декор і доступна вартість.

Як правильно доглядати за чашками для кави: господині на замітку

Не секрет, що керамічні та порцелянові вироби потребують дбайливого догляду. Виробники радять не користуватися під час миття абразивними речовинами. Досить обполоснути посуд в теплій воді, можна додати рідкий мийний засіб.

Посуд, прикрашений малюнком, не можна залишати надовго у воді. Металеві губки і жорсткі щітки варто прибрати! Повернути чашці блиск можна, протираючи її після миття сухої м’якою губкою або ганчіркою. Прибрати плями і сильні забруднення з поверхні можна за допомогою перекису водню.

Підбираючи чашку для кавового напою, важливо звертати увагу на поверхню як внутрішню, так і зовнішню. На ній не повинно бути відколів, тріщин, дрібних подряпин і інших дефектів. Особлива увага приділяється малюнку, він повинен бути нанесеним рівномірно.

Чашечка кави – ідеальний варіант невеликої паузи під час робочого дня, тому підбирати виріб потрібно грамотно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: